LG sa pripája do klubu výrobcov so skladateľným displejom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

LG sa pripája do klubu výrobcov so skladateľným displejom

Novinky

LG sa pripája do klubu výrobcov so skladateľným displejom

Skladateľné telefóny sú takmer na spadnutie. Mnohí fanúšikovia technológií očakávajú, že tento rok sa s nimi roztrhne vrece a všetko tomu nasvedčuje, že by to tak aj mohlo byť.

Do klubu spoločností, ktoré oficiálne pracujú na skladateľných smartfónov sa pridáva aj známy výrobca LG, ktoré patent bol uverejnený na WIPO (World intellectual property orgnization).

Ako môžete vidieť nižšie  na obrázkoch tak LG pracuje na smartfóne, ktorý sa skladá z dvoch displejov, ktoré je možné rozložiť ako aj následne „zlepiť“. Zároveň v rámci displeja sú implementované ďalšie komponenty, ťažko však dnes povedať o čo sa konkrétne jedná. Môžeme však predpokladať, že sa jedná fotoaparát.

Zdroj: WIPO

Aktuálne v tejto „patentovej“ vojne lídrami sú spoločnosti Samsung a Microsoft, ktoré však podľa všetkého budú mať ďalšieho silného konkurenta. Mimochodom, s prvým skladateľným telefónom nedávno prišla spoločnosť ZTE.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (ilustračný)

TIP  Tesla Model 3 prichádza s pohonom všetkých štyroch kolies a ešte vyšším výkonom

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.