Lenovo protestuje proti zastaveniu podpory pre Windows 7 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Lenovo protestuje proti zastaveniu podpory pre Windows 7

Novinky

Lenovo protestuje proti zastaveniu podpory pre Windows 7

Ako sme už viackrát informovali, Microsoft sa chystá v najbližších mesiacoch postupne odstaviť všetku podporu pre windows 7, čo sa týka nových skylake procesorov. Doteraz sme nemohli sledovať výraznejšie protesty proti tomuto radikálnemu kroku, ale to sa teraz zmenilo. Keďže je Microsoft naozaj gigant, tak malé firmy protestovať alebo nebodaj bojkotovať nemôžu, keďže by im to nepomohlo a žiadny veľký hráč sa až doteraz nevyjadril zásadne proti odstrihnutiu windowsu 7 od podpory pre najnovšie procesory.

Prvou veľkou spoločnosťou, ktorá sa vyjadrila proti tomuto kroku Microsoftu je Lenovo. Lenovo uvádza, že veľké množstvo zákaznikov chce používať staršie operačné systémy aj na nových počítačoch. A práve z toho dôvodu bude vývíjať čínsky gigant Lenovo neustály tlak na Microsoft, aby prehodnotil toto rozhodnutie. Microsoft plánuje zastaviť podporu pre skylake procesory na windows 7 17.júla 2017.

Šéfka predaja Lenovo thinkpadov v severnej Amerike uviedla, že už sa snažili presvedčiť Microsoft aj v minulosti, ale ten neustúpil.

Lenovo zároveň otvorene kritizuje Microsoft, keďže ho podozrieva z toho, že chce donútiť použivateľov s výmenou operačného systému zároveň aj vymeniť celý počítač, čo, samozrejme, prináša zvýšene predaje.

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.