Lenovo predbieha Microsoft. Ukázalo funkčný koncept ohybného displeja na smartfóne, resp. tablete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Lenovo predbieha Microsoft. Ukázalo funkčný koncept ohybného displeja na smartfóne, resp. tablete

Novinky

Lenovo predbieha Microsoft. Ukázalo funkčný koncept ohybného displeja na smartfóne, resp. tablete

Posledné dni až mesiace sú pre americký Microsoft celkom rušné. Ukázal nový Surface Laptop spolu s operačným systémom Windows 10 S, následne sa v obchode začali zjavovať desiatky zaujímavých aplikácií a niekoľko dní dozadu dôveryhodný zdroj hovoril o funkčnom zariadení Surface, ktoré bolo videné v campuse Microsoftu. Následne na to prišla správa o páde Microsoftu na dno na poli Windows 10 Mobile zariadení.

Dnes, počas Tech Word 2017 prišla ďalšia správa, ktorá na jednej strane posúva technologický vývoj opäť o niečo dopredu, ale pre fanúšikov Windows platformy (resp. Microsoftu) je táto správa nie až tak pozitívna, totiž mnohí očakávali že tento druh zariadení ukáže svetu ako prvý práve Microsoft.

Zariadenie, ktoré môžete vidieť nižšie pochádza z dielne spoločnosti Lenovo a prináša prvý 5.5 až 7.7“ FHD displej, ktorý je možné ohýbať, nechýba ani podpora pre e-sim. Zariadenie samo o sebe poháňa procesor Qualcomm Xiao Long 800 a operačný systém Android, pričom treba ešte dodať, že Lenovo častokrát vypúšťa (hoci s oneskorením) aj Windows verzie svojich zariadení. Preto pevne veríme, že sa dočkáme tohto tableto-telefónu aj s tým „správnym“ operačným systémom.

Prvý ohybný displej prináša Lenovo

Zdroj: MSPoweruser

TIP  Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.