Lenovo odhalilo nový futuristický koncept laptopu s flexibilnou obrazovkou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Lenovo odhalilo nový futuristický koncept laptopu s flexibilnou obrazovkou

Novinky

Lenovo odhalilo nový futuristický koncept laptopu s flexibilnou obrazovkou

Spoločnosť Lenovo na svojom podujatí s názvom Transform v New Yorku predstavila ďalší futuristický koncept flexibilného laptopu. Počítačový gigant ukázal obrázok možno budúceho laptopu s ohybným telom a úplne flexibilným displejom. Súčasťou zariadenia je zabudovaná klávesnica a starý známy Trackpoint (náhrada touchpadu). Na obrázkoch je taktiež vidno aj uľahčené ovládanie zariadenia pomocou hlasu a pravdepodobne stylusu. Podľa slov ľudí z Lenova, má byť zariadenie vyrobené z  pokročilých a zdokonalených materiálov a má používať nové technológie v displeji.

Zdroj: vlastný

Takýchto laptopov sa samozrejme v blízkej budúcnosti nedočkáme, ale Lenovo prináša ďalšie zaujímavé nápady. Zariadenie je stále iba koncept a ešte nebol vyrobený ani prototyp tohto flexibilného laptopu. V posledných rokoch sme na rôznych konferenciách videli podobné vízie od viacerých spoločností, hlavne pri smartfónoch. No zatiaľ sa ohybných zariadení na trhu moc veľa nevyskytuje. Dúfajme že Lenovo na tomto zaujímavom koncepte zapracuje, aj keď vyrobiť takéto zariadenie bude poriadne náročné.

Zdroj: theverge.com

TIP  Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.