Najčítanejší Windows 10 portál

Legendárna skratka Ctrl+Alt+Del bola chybou. Tvrdí Bill Gates, zakladateľ Microsoftu

Zdroj: vlastný

Ctrl+Alt+Del, kombinácia tlačidiel, ktorú pozná hádam každý z nás. Hoci táto skratka bola oveľa viac využívaná pri starších verziách operačného systému Windows, ako je napr. legendárne XPčko či Windows 95, tak aj v týchto dobách sa sem tam prihodí, že ju treba využiť.

Hoci táto skratka primárne slúži na dostatie sa k Správcovi úloh, tak väčšina z nás ho využívala pravdepodobne pri potrebe reštarte PC… keď zamrzol, čo určite dosvedčia staršie ročníky.

Bill Gates, zakladateľ Microsoftu pre Businessinsider.com povedal, že zavedenie tohto tlačidla bolo chybou. Dnes by pre túto úlohu ponúkol len jedno tlačidlo. Dôvodom, prečo Bill si nepresadil tento návrh v minulosti pritom nebol nikto z Microsoftu, ale dizajnér klávesnice osobných počítačov spoločnosti IBM, David Bradley, ktorý nenašiel miesto pre spomínané tlačidlo.

Zdroj: Businessinsider.com

 

TIP  Hra, ktorá odkazovala na Surface Phone (Andromeda OS) sa objavila v obchode. Je exkluzívne dostupná pre vybrané regióny
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.