Microsoft chce preraziť s notebookmi do 160€. Vyrábať ich bude Lenovo a JP | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft chce preraziť s notebookmi do 160€. Vyrábať ich bude Lenovo a JP

Novinky

Microsoft chce preraziť s notebookmi do 160€. Vyrábať ich bude Lenovo a JP

Microsoft sa chystá pustiť do boja s lacnými chromebookmi. Oznámil sériu lacných notebookov, ktorých cena začína na 189USD čo je po prepočte niečo málo pod 160EUR.

Yusuf Mehdi, korporátny viceprezident spoločnosti na margo predstavenia lacných notebookov, ktorým budú konkurovať hlavne zariadenia chromebook povedal:

„Dostupnosť je hlavná priorita pre mnoho škôl. Znižujúce sa rozpočty škôl spôsobujú, že uprednostňujú zariadenia s limitovanou životnosťou, ktoré bohužiaľ v priebehu času stoja viac a ponúkajú menej možností pre študentov.“

Spoločnosť JP  prinesie dve zariadenie z tejto rady. Trigono V401 ponúka 2-in-1 PC s dotykovou podporou za 299USD. Dostupnejším zariadením bude T303 s funkciou Windows Hello za 199USD. Lenovo prinesie tak isto dve zariadenia. Drahšie z nich bude stáť 279USD a bide 2-in-1 zariadením. Lacnejšie zariadenie poháňané procesorom Intel Celeron Apollo Lake bude stáť 189USD.

Všetky notebooky prídu spolu s predinštalovaným softwareom od Microsoftu – Office 365 Education, Microsoft Team a OneNote. Bližšie špecifikácie Microsoft zatiaľ nezverejnil.

Zdroj: MS Blog

TIP  Microsoft Launcher pre Android dostal veľkú aktualizáciu. Prináša inteligentné vyhľadávanie pomocou fotoaparátu a mnoho ďalší funkcií

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.