Kráľ je mŕtvy. Privítajme nového kráľa. Bill Gates je opäť najbohatší na svete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Kráľ je mŕtvy. Privítajme nového kráľa. Bill Gates je opäť najbohatší na svete

Novinky

Kráľ je mŕtvy. Privítajme nového kráľa. Bill Gates je opäť najbohatší na svete

Trvalo to len niekoľko hodín. Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu počas včerajšieho dňa zasadol na pomyselný trón najbohatšieho muža sveta, trvalo to však len niekoľko hodín, kým ho Bill Gates opäť vystriedal.

Totiž, počas včerajšieho dňa majetok Jeff Bezos-a vzrástol na úroveň 91 miliárd dolárov, čím prebehol Gates-a o 500 miliónov dolárov. To mu však dlho nevydržalo. Hneď po tom ako Amazon zverejnil výsledky hospodárenia za druhý štvrťrok tak akcie Amazonu začali klesať a to aj napriek tomu, že celkový obrat spoločnosti dosiahol 38 miliárd dolárov, ale zisk bol len 197 miliónový zisk čo je v medzi ročnom porovnaní menej.

Bezos-ov majetok sa tak teraz odhaduje už „len“ na 88,5 miliardy dolárov, čo znamená že Bill Gates opäť zasadol na trón najbohatšieho muža sveta. V každom prípade však treba povedať, že od začiatku roka si Bezos aj tak polepšil na umiestnení  v elitnom klube miliardárov, totiž dnes sa nachádza na 2. priečke pričom začiatkom roka okupoval „až“ 4.

Jeff Bezos riadi najväčší internetový obchod na svete Amazon, ktorý vznikol ešte v roku 1995 a na burzu vstúpil dva roky nato.

Zdroj: TheVerge

TIP  OnePlus 6 oficiálne: OLED displej, 8 GB RAM, Snapdragon 845 a podpora Androidu 9

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.