Kráľ bol zosadený, privítajme nového kráľa. Xiaomi poráža kórejský Samsung na jednom z najväčších trhov na svete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Kráľ bol zosadený, privítajme nového kráľa. Xiaomi poráža kórejský Samsung na jednom z najväčších trhov na svete

Novinky

Kráľ bol zosadený, privítajme nového kráľa. Xiaomi poráža kórejský Samsung na jednom z najväčších trhov na svete

Samsung dlhodobo patrí medzi spoločností, ktoré dominujú na svetových trhov a na viacerých sa hrdí prívlastkom „najpredávanejší“. Podľa najnovšie reportu od Canalys prívlastkom najpredávanejší sa už však nebude môcť pochváliť na indickom trhu, kde Kórejčanov vystriedala čínska spoločnosť Xiaomi. Tá aktuálne pokrýva 27% trhu so smartfónmi. Samsung skončil na druhom mieste s 25% podielom.

Podľa reportu Canalys spoločnosť Xiaomi v poslednom štvrťroku predala zhruba 8,2 milióna smartfónov. Samsung zaostal o 900 tisíc. Mimochodom, pri medziročnom porovnaní Samsung zvýšil predaj svojich smartfónov o 17% avšak ani to nestačilo na rast predajov spoločnosti Xiaomi, ktorá si odkrajuje z „koláča“ každý rok viac a viac.  V sumáre obe spoločnosti aktuálne pokrývajú viac ako polovicu trhu.

Zdroj: SamMobile.com (Canalys)

Medzi ďalšími hráčmi, ktorí dominujú na trhu sú výrobcovia smartfónov Vivo, Oppo a Lenovo.

Zdroj: Sammobile.com, úvodný obrázok: telecomtalk.info

TIP  Xiaomi chce v tomto roku predať až 100 miliónov smartfónov! Čaká nás revolúcia?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.