Kopíruje či nekopíruje? LG tvrdí, že dizajn iPhone X smartfónu nekopíruje. Týmito argumentmi nás chce presvedčiť! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Kopíruje či nekopíruje? LG tvrdí, že dizajn iPhone X smartfónu nekopíruje. Týmito argumentmi nás chce presvedčiť!

ANDROID

Kopíruje či nekopíruje? LG tvrdí, že dizajn iPhone X smartfónu nekopíruje. Týmito argumentmi nás chce presvedčiť!

Šéf mobilnej divízie spoločnosti LG Hwang Jeong-hwan sa pre portál The Investor rozrozprával ohľadne ich novo predstaveného smartfónu LG G7 ThinQ kde ako inak nemohol byť nespomenutý výrez v hornej časti displeja, s ktorým prišla na trh ako prvá spoločnosť Apple so svojím zariadením iPhone X.

Na margo tejto témy jednoznačne povedal, že:

„Plánovali sme výrez ešte pred Appleom,…“.

LG argumentuje viacerými argumentmi. Napríklad počas začiatočných fáz vývoja smartfónu G7 spoločnosť LG spravila prieskum na viac ako 1,000 respondentoch skrz USA, UK, IT či Kórei, kde sa pýtala na spomínaný výrez. Výsledky tohto prieskumu povedali, že 30% fanúšikov bolo proti. Zvyšku sa páčil, respektíve im nevadil.

Druhým argumentom, ktorý hrá v prospech LG, je aj patent ešte z roku 2016, ktorý odkryl dizajn smartfónu s výrezom.

LG patent smartfonu s vyrezom ako iPhone X

Zdroj: androidauthority.com

Rovnako ako LG argumentuje aj viacero iných spoločností, napríklad aj čínsky Huawei, ktorý aktuálne patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov v globálnom meradle. Li Changzhu viceprezident spoločnosti zodpovedajúci za produktovú líniu povedal, že Huawei minulo šancu byť pionierom v tejto oblasti, dôvodom je to, že sú „príliš konzervatívní a opatrní“.

Nuž, nech je pravda na tej alebo druhej strane strane, ale faktom ostáva, že Essential a Apple boli prvé spoločnosti, ktoré sa nebála túto novinku priniesť na trh. Mimochodom, ak vás zaujíma viac informácií o smartfóne LG G7 ThinQ, tak viac sa môžete o ňom dozvedieť z videa nižšie.

TIP  Apple čelí obrovskému škandálu. Nové MacBooky Pro sa prehrievajú aj pri základnom takte procesoru

LG G7 ThinQ smartfón, ktorý púta nie len dizajnom

Zdroj: The Investor via AndroidAuthority, úvodný obrázok: : Youtube (Marques Brownlee)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.