Do konverzácie v Microsoft Teams môžete konečne pozvať hostí | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Do konverzácie v Microsoft Teams môžete konečne pozvať hostí

Novinky

Do konverzácie v Microsoft Teams môžete konečne pozvať hostí

Do konverzácie v Microsoft Teams môžete konečne pozvať hostí

Po mesiaci čakania Microsoft konečne prichádza s možnosťou pridávania hostí do konverzácií v chatovacej aplikácii Microsoft Teams. Podpora pridávania hostí do tejto aplikácie mala prísť už koncom júna, no neskôr bol tento dátum posunutý. Spoločnosti používajúce aplikáciu Microsoft Teams odteraz môžu pridávať ľudí mimo ich spoločnosti priamo do chatov bez akýchkoľvek problémov. Pozvaní hostia sa taktiež môžu zúčastniť meetingov, skupinových hovorov alebo spolupracovať na dokumentoch, ktoré sú zdieľané priamo v konverzácii.

Na pripojenie hostí do konverzácie, musia mať pozvaní účastníci vytvorené Azure Active Directory konto, no Microsoft v budúcnosti plánuje pridať možnosť prihlásiť sa iba pomocou Microsoft konta. Keďže kontá hostí sú súčasťou už vyššie spomínaného Azure Active Directory, používatelia Microsoft Teams budú môcť jednoducho spravovať tieto hosťovské kontá a budú nad nimi mať kontrolu. Všetky hosťovské kontá budú zároveň ovládateľné priamo z Office 365, takže trošku technicky zručnejší používatelia budú môcť kedykoľvek pozvaných hostí vyhodiť z chatu alebo zmeniť ich prístup ku chatu.

Ako ďalšiu novinku, ktorá žiaľ ešte nieje dostupná, si Microsoft pripravil podporu nástroja Botkit v aplikácii Microsoft Teams. Developeri tým pádom budú môcť jednoducho vytvoriť vlastného chatbota v konverzácii, či už na vnútorné účely spoločností alebo na získavanie informácií od zákazníkov.

Microsoft Teams sa pomaly ale isto rozrastá a doposiaľ túto chatovaciu aplikáciu využilo viac ako 125 000 organizácií. Používate ju aj Vy?

TIP  Opera 53, jeden z najkonkurenčnejších prehliadačov je dostupný v stabilnej verzii. Tu ho stiahnete!

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (microsoft.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.