Koniec sladkostí v Androide? Nový Android 9 možno príde s označením Pistachio | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Koniec sladkostí v Androide? Nový Android 9 možno príde s označením Pistachio

ANDROID

Koniec sladkostí v Androide? Nový Android 9 možno príde s označením Pistachio

Nová verzia operačného systému Android, momentálne známa ako P alebo 9, sa na smartfóny dostane už na jeseň tohto roku. Už dnes poznáme viaceré funkcie a vychytávky novej verzie Androidu a taktiež môžeme takmer s istotou povedať, že sa určite dostane aj na high tier smartfóny od Nokie a Samsungu, no určite nesmieme zabudnúť na smartfóny Pixel, ktoré aktualizáciu obdržia zrejme ako prvé. Najväčším tajomstvom blížiacej sa aktualizácie je ale zrejme jej názov. V minulosti sme informovali o prípadnom označení Popsicle, no hra s názvami sa za posledné mesiace zrejme výrazne otočila.

Možný názov prezradil zástupca podpory značky Huawei

Spoločnosť Google možno úplne zmení hru s názvami a najnovší Android ponesie označenie Pistachio – pistácia. Tým pádom by sa Android 9 výrazne odlíšil od svojich predchodcov, ktorí vždy niesli názov podľa sladkostí. O potencionálnom názve sme sa dozvedeli prostredníctvom fóra podpory spoločnosti Huawei. Na ich stránkach podpory bola položená otázka, kedy sa na zariadenie Huawei P9 Lite dostane Android Oreo a či sa na zariadenie potencionálne môže dostať aj Android 9.0. Zástupca podpory reagoval na podnet takto:

“Google to bohužiaľ neodhaľuje – staršie telefóny väčšinou dostanú novší operačný systém po vydaní ďalšej veľkej verzie – Androidu Pistachio. Tieto dátumy sú ale tajomstvom spoločnosti Google. “

V útrobách spoločnosti Google sa skloňoval podobný názov

Konečný názov nového Androidu sa neodvážime tipnúť, no môžeme o ňom aspoň špekulovať. Predošlé aktualizácie Androidu viackrát poniesli dva názvy, aspoň čo sa interných označení týka. Napríklad taký Android Kit Kat bol označovaný aj ako Key Lime Pie, podobne ako Android Lollipop, ktorý bol označovaný ako Lemon Meringue Pie. Podobné interné označenie poniesol aj Android P, ktorý bol podľa portálu Bloomberg v útrobách Googlu označovaný ako Android Pistachio Ice Cream. Ako história napovedá, označenie spojené s pistáciou by bolo ale iba interným označením v útrobách spoločnosti a výsledné označenie nového Androidu zrejme opäť ponesie názov sladkosti.

TIP  Mobilný prehliadač Microsoft Edge dostane zabudovaný prekladač. Žeby nová konkurencia pre Google Chrome

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.