Najčítanejší Windows 10 portál

Koniec rušivým rámikom medzi displejmi. Asus predstavil riešenie BEZEL-FREE KIT

Zdroj: TS

Pri práci s viacerými monitormi jedným z hlavných rušivých elementovrámiky, ktoré obraz „rozbíjajú“ na viacero kúskov. Poznajú to najmä hráči hier, ale aj vývojári či architekti pracujúci so špecializovaným softwarom.

Asus prostredníctvom špeciálnych rámikov BEZEL-FREE KIT spojil monitory v jeden

Asus prišiel s unikátnym riešením BEZEL-FREE KIT, ktorý tento problém „rozkúskovaného“ obrazu dokáže vyriešiť. Ide v podstate o dva plastové kryty so šošovkami, ktoré umiestnite medzi dva monitory v bode kde sa navzájom dotýkajú. Následne šošovky umiestnené v týchto špeciálnych krytoch defakto „zlejú“ obraz do jedného.

Zdroj: TS

BEZEL-FREE KIT podľa stránok výrobcu sú vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý prepúšťa až 90% svetla z monitoru. Asus tento kus príslušenstva predstavil na CES 2018 spolu s hernými monitormi ROG Swift PG258Q a Strix XG258Q. Avšak, tento koncept by malo byť možné aplikovať aj na iné monitory.

Zdroj: Asus (TS)

TIP  Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.