Koniec RIP filmov sa blíži. Philips prišiel s technológiou, s ktorou už nehráte film na kameru v kine | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Koniec RIP filmov sa blíži. Philips prišiel s technológiou, s ktorou už nehráte film na kameru v kine

Novinky

Koniec RIP filmov sa blíži. Philips prišiel s technológiou, s ktorou už nehráte film na kameru v kine

Koniec RIP filmov sa blíži. Philips prišiel s technológiou, s ktorou už nehráte film na kameru v kine

Pozeráte často online filmy na internete? Čoskoro by sa všetko mohlo zmeniť, teda aspoň čo sa týka takzvaných RIP filmov. Teda filmov, ktoré sú nahrané najčastejšie kamerou priamo v kinosálach.

Spoločnosť Philips, ktorá je v našich končinách skôr známa vďaka televíziám či domácim spotrebičom prichádza na trh s novou technológiou, ktorá by mala zabrániť natáčaniu videí priamo v kinosálach, čo je najčastejším spôsobom vzniku takzvaných „ripov“. Pýtate sa ako to chcú spraviť? Za použitia ambientného bočného svetla.

Zdroj: USPTO

Výsledkom bude to, že svetlá budú svietiť na frekvencií, ktoré nijak nebudú rušiť zážitok zo sledovania filmu, teda pokiaľ ho nebudete sledovať cez šošovku kamery. V tom prípade totiž uvidíte blikajúce pruhy, ktoré v podstate znehodnotia celú nahrávku.

Zdroj: USPTO, úvodný obrázok (pexels.com)

TIP  Google Duplex dokáže pomocou takmer dokonalého napodobnenia spôsobu ľudskej konverzácie za vás dohodnúť rôzne stretnutia alebo rezervácie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.