Je Fortnite lepší ako PUBG? Koľko ľudí hráva momentálne najrozšírenejšiu battle royale hru? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Je Fortnite lepší ako PUBG? Koľko ľudí hráva momentálne najrozšírenejšiu battle royale hru?

fortnite vs pubg

PC hry

Je Fortnite lepší ako PUBG? Koľko ľudí hráva momentálne najrozšírenejšiu battle royale hru?

Asi pre vás nie je žiadnym prekvapením, že Fortnite je momentálne absolútnym lídrom v hernom svete. Okrem pc sa postupne rozširuje aj na konzoly a mobilné telefóny. Základňa Fortnite hráčov sa po týždňoch rapídne rozrastá a čo sa sledovanosti týka, neustále naberá na popularite. Hra momentálne kraľuje titulu najsledovanejšej hry na platforme Twitch a keďže je zadarmo, nemusíme sa ani čudovať prečo pribúda stále viac a viac aktívnych hráčov. V poslednej dobe sa hovorí, že Fortnite dokázal dokonca predbehnúť v počte hráčov doteraz najpopulárnejšiu Battle Royale hru – PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG). Vieme však presne o aké čísla sa jedná?

Fortnite versus PUBG

Zistiť podrobné a navyše overené štatistiky o počte hráčov Fortnitu je veľmi ťažké, keďže hra beží na vlastnom launcheri. Ten neposkytuje toľko informácií o hráčoch koľko by sme sa napríklad dozvedeli od Steamu. Síce Epic si potrpí na presnom sledovaní svojej základne, dáta ktoré spoločnosť zverejňuje nie sú nijak rozdelené či už podľa konzoly alebo módu hry. No všetky informácie však jednoznačne hovoria o neuveriteľne veľkom dosahu Fortnitu. Veď podľa prieskumov dokázal Fortnite prekonať PUBG nie len v sledovanosti, ale prebral prvenstvo aj v mesačnej tržbe. Zárobok Fortnitu sa len za mesiac február vyšplhal na 126 miliánov dolárov, čo je o 23 miliónov viac ako dokázalo zarobiť PUBG. No už v marci sa zisk zdvihol na neuveriteľných 223 miliónov dolárov. A to musíme brať na vedomie, že Fortnite je dostupný úplne zadarmo, teda peniaze pochádzajú z dobrovoľných nákupov v hre.

TIP  Samsung otvoril najväčšiu továreň na výrobu mobilných telefónov na svete

Koľko je teda hráčov?

Posledné informácie pochádzajúce od samotného Epicu tvrdia, že Fortnite dosiahol v januári cez 2 milióny súbežne hrajúcich súperov a toto číslo sa ešte raketovo zvýšilo. Nasledujúci mesiac už Epic hlásil na svojich serveroch vyše 3,4 milióna súčastne hrajúcich hráčov, čo znamenalo ďaľšie víťazstvo proti PUBG, ktorého maximálka je “len” 3,2 milióna. Celkový počet hráčov mal podľa Epicu presiahnuť až 45 milinónov hráčov. Nedávno skupina analytikov z Newzoo zverejnila zaujímavé štatistiky nazbierané od hráčov používajúcich Overwolf, dokopy sa jedná o informácie od viac ako 12 miliónov aktívnych hráčov. Výsledky tvrdia, že až 30,1 percenta zo všetkých hier hraných v marci predstavujú hry typu Battle Royale, z čoho Fortnite tvorí 16,3 percenta. PUBG zaostáva len o kúsok, umiestnilo sa hneď za Fortnitom s 14,6 percentami.

Čo môžeme čakať?

Napriek všetkým spomínaným štatistikám nevieme určiť, ako presne si v boji proti sebe vedú dve najúspešnejšie Battle Royale hry. Informácie boli zhromažďované iba zo vzorky hráčov, teda nemusia hovoriť úplne za všetko. Čo ak hráči čo nepoužívajú Overwolf preferujú v skutočnosti PUBG? Takisto sme sa nedočkali porovnania jednotlivých hier podľa rozdelenia na pc a konzoly. Aj tu je možné že PUBG by stále mohlo dominovať. V najbližšej dobe však má dôjsť k releasu Fortnitu aj do Číny, čo by koniec koncov mohlo znamenať jeho totálnu dominanciu po celom svete. Každopádne s aktuálnymi informáciami o raste popularity Fortnitu sa môžeme len dohadovať, kde sa čísla zastavia.

TIP  Krásne gesto od Elona Muska. Do Thajska posiela posádku inžinierov z Space X a The Boring Company, aby pomohli

Zdroj: PC Gamer, úvodný obrázok: Youtube (GameSpot)

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.