Koľko dát prenesieš pri sledovaní videí? Alebo podľa čoho si vyberať mobilný paušál | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Koľko dát prenesieš pri sledovaní videí? Alebo podľa čoho si vyberať mobilný paušál

Novinky

Koľko dát prenesieš pri sledovaní videí? Alebo podľa čoho si vyberať mobilný paušál

Koľko dát prenesieš pri sledovaní videí? Alebo podľa čoho si vyberať mobilný paušál

Rozmýšľate nad kúpou nového paušálu a necháte sa okabátiť lákovou ponukou operátorov na „tučné“ dátové balíky?

Zdroj: vlastný

Častokrát tie „tučné“ dáta nie sú až tak tučné, teda ak ich využívate napríklad na sledovanie videí či aktívne facebookovanie cez aplikáciu, ktorá častokrát zožerie mesačne kľudne aj 500mb, teda 0,5GB. Nižšie si môžete pozrieť prehľadnú tabuľku približných hodnôt spotreby dát pri sledovaní videí na Youtube servery.

 

Kvalita videa1 minúta sledovania videa
144p2 MB
240p3 MB
360p8 MB
480p8 MB
720p14,5 MB
1080p28 MB
1080p 60fps40 MB
4K170 MB

 

Táto informačná tabuľka berie do úvahy len sledovanie videí na Youtube serveri, nezohľadňuje surfovanie po internete, využívanie dát v aplikáciách (napr. Facebook, Twitter, Instagram,…), ktoré častokrát obsahujú samo o sebe videá či obrázky čo sú najväčší žrúti dát. Nehovoríme ešte len o samotnom surfovaní po internete, ktoré v prípade neoptimalizovaných stránok pre telefóny majú aj niekoľko MB, ktoré sťahujete pri otvorení stránky.

Zdroj: vlastný, Reddit

TIP  Unikol potenciálny benchmark Samsung Note 9, splní kórejský gigant očakávania svojich zákazníkov?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.