Kód Judy infikoval 36 miliónov Android zariadení. Nikto si to však nevšimol | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Kód Judy infikoval 36 miliónov Android zariadení. Nikto si to však nevšimol

ANDROID

Kód Judy infikoval 36 miliónov Android zariadení. Nikto si to však nevšimol

Bezpečnostní analytici spoločnosti Check Point odhalili software, ktorý infikoval 36 miliónov Android zariadení.

Škodlivý kód nesie názov Judy a bol nájdený v štyroch desiatkach aplikácií priamo v Google Play Store obchode. Paradoxom je, že ho algoritmus Google nedokázal doteraz identifikovať a preto je otázne, ako dlho sa mohol škodlivý kód šíriť. Niektoré z nich boli totiž dostupné roky, iné zas boli aktualizované na dennej báze. Používatelia Android zariadení však nemusia byť v panike, Judy totiž neobsahuje žiaden kód, prostredníctvom ktorého by špehoval používateľov smartfónov, ale algoritmus, ktorý zabezpečoval falošné kliknutia na reklamy umiestnené na webových stránkach.

„Raz ako si používateľ stiahne nakazenú aplikáciu, tak v tichosti obdŕža príkazy zo serveru napojeného na C&C server. Malware následne otvorí URL adresy cez prehliadač imitujúci ukrytý PC prehliadač a presmerováva ho  na ďalšie stránky. Po ich spustení a zacielení softvér používa JavaScript na vyhľadávanie a klikanie reklám z Google infraštruktúry.“

Výsledkom teda bolo, že hackeri, ktorí umiestnili tento kód do aplikácií zarábali na základe falošných kliknutí pričom nikto nebol špehovaný či nejako inak obmedzený. Google v týchto dňoch nakázané aplikácie už zablokoval a zamedzil k ním prístup.

Zdroj: bgr.com, úvodný obrázok (pexels)

 

TIP  Google získal obrovskú pokutu za to, že z používateľov systému Android robil ovce

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.