Keď giganti na seba útočia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Keď giganti na seba útočia

Novinky

Keď giganti na seba útočia

Spoločnosť Viber sa dostala do priamej výmeny názorov s NODom po tom čo ho antivírusový program označil za škodlivý software. Viber je známa aplikácia, ktorá slúži na internetové telefonovanie, ponúka aj textové správy či videohovory. S viac ako 460 miliónmi užívateľmi patrí medzi špičku vo svojom odbore, konkurentom je mu v podstate už len Skype. Avšak pri expanzii Viberu aj na desktopové počítače, určite nečakal, že antivírusoví program NOD32 od známej slovenskej firmy ESET, ho označí za škodlivý software.

Viber prostredníctvom sociálnej siete Twitter na to reagoval správou, kde odporučil odstrániť spomínaný antivírusový program.

vibereset

Na čo ESET reagoval tak,že zverejnil status s fotkou zdrojového kódu Viberu, na ktorom poukazuje na to, že Viber zneužíva údaje svojich užívateľov a tajne ich sťahuje a odosiela na ďalšie spracovanie.

eset-viber-cover

Zdroj: startitup.sk

TIP  Microsoft spúšťa ďalšie podmorské datacentrum. Jeho úlohou je skvalitnenie cloudových služieb v pobrežných mestách

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.