Kde sa bije Samsung, Apple a Microsoft tak vyhráva VIVO. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji prinesie spoločnosť z Indie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Kde sa bije Samsung, Apple a Microsoft tak vyhráva VIVO. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji prinesie spoločnosť z Indie

Novinky

Kde sa bije Samsung, Apple a Microsoft tak vyhráva VIVO. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji prinesie spoločnosť z Indie

Spoločnosť Synaptics niekoľko dni dozadu oznámila, že sa púšťa do sériovej výroby displejov so vstavaným skenerom odtlačkov prstov priamo v displeji. Hovorilo sa o piatich rôznych OEM partneroch, ktorí by údajne mali využívať tieto displeje vo svojich zariadeniach, avšak konkrétne mená nepadli. Ich technológia má niesť názov Clear ID a má pracovať aj za nie najideálnejších podmienok ako je napríklad vlhkosť, studené prsty, cez krycie sklíčko Gorilla Glass a podobne.

Prvým smartfónom so skenerom odtlačkov prstov v displeji bude od spoločnosti Vivo

Internetový portál TheVerge priniesol informácie o tom, že prvým výrobcom, ktorý prinesie skener odtlačkov prstov v displeji bude Vivo, odvolávajúc sa Analytika Petra Moorhead, ktorý mal tú možnosť vyskúšať ako jeden z prvých ľudí túto technológiu. Moorhead opísal toto riešenie ako „rýchle a jednoduché“.

Tieto informácie pritom nemusia byť založené len na „vode“. Totiž už v minulosti sme vám priniesli report, ktorý poukazoval na interné materiály spoločnosti hovoriace práve o tomto riešení odomykaní zariadenia.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrazok: TheVerge

TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.