K včerajšiemu dňu Windows 8.1 stratil mainstreamovú podporu. Ešte stále môžete zadarmo aktualizovať na Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

K včerajšiemu dňu Windows 8.1 stratil mainstreamovú podporu. Ešte stále môžete zadarmo aktualizovať na Windows 10

Novinky

K včerajšiemu dňu Windows 8.1 stratil mainstreamovú podporu. Ešte stále môžete zadarmo aktualizovať na Windows 10

Bežíte na operačnom systéme Windows 8.1? Ak áno tak by ste mali zbystrieť a pouvažovať nad tým či nie je čas spraviť aktualizáciu na Windows 10. Totiž začiatkom týždňa Windows 8.1 stratil mainstream podporu. V preklade to znamená, že Microsoft bude vydávať pre danú verziu operačného systému už len bezpečnostné záplaty.

Windowsu 8.1 končí mainstream podpora

Zdroj: vlastný (MS)

Aktuálne dominantným operačným systémom na trhu je Windows 7, ktorý nájdeme vo viac ako 40% počítačoch. Druhým najrozšírenejším je už asi ako tušíte Windows 10 s aktuálnym trhovým podielom ku koncu minulého roka  takmer 33%. Na Windows 8.1 aktuálne beží „len“ necelých 6% používateľov.

V každom prípade ak patríte medzi spomínaných 6% používateľ tak vám odporúčame zvážiť spraviť aktualizáciu na Windows 10. Tá je aktuálne dostupná zadarmo a to do 16. januára.

Zdroj: vlastný, Microsoft blog

TIP  Steam opravil chybu hardverového a softvérového prieskumu, Windows 10 opäť na čele

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.