K včerajšiemu dňu Windows 8.1 stratil mainstreamovú podporu. Ešte stále môžete zadarmo aktualizovať na Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

K včerajšiemu dňu Windows 8.1 stratil mainstreamovú podporu. Ešte stále môžete zadarmo aktualizovať na Windows 10

Novinky

K včerajšiemu dňu Windows 8.1 stratil mainstreamovú podporu. Ešte stále môžete zadarmo aktualizovať na Windows 10

Bežíte na operačnom systéme Windows 8.1? Ak áno tak by ste mali zbystrieť a pouvažovať nad tým či nie je čas spraviť aktualizáciu na Windows 10. Totiž začiatkom týždňa Windows 8.1 stratil mainstream podporu. V preklade to znamená, že Microsoft bude vydávať pre danú verziu operačného systému už len bezpečnostné záplaty.

Windowsu 8.1 končí mainstream podpora

Zdroj: vlastný (MS)

Aktuálne dominantným operačným systémom na trhu je Windows 7, ktorý nájdeme vo viac ako 40% počítačoch. Druhým najrozšírenejším je už asi ako tušíte Windows 10 s aktuálnym trhovým podielom ku koncu minulého roka  takmer 33%. Na Windows 8.1 aktuálne beží „len“ necelých 6% používateľov.

V každom prípade ak patríte medzi spomínaných 6% používateľ tak vám odporúčame zvážiť spraviť aktualizáciu na Windows 10. Tá je aktuálne dostupná zadarmo a to do 16. januára.

Zdroj: vlastný, Microsoft blog

TIP  Microsoft práve predstavil najlacnejší Surface v histórii, ktorý stojí menej ako 400 €

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.