Južná Kórea zavádza prísne proti-dronové zákony počas blížiacej sa zimnej olympiády | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Južná Kórea zavádza prísne proti-dronové zákony počas blížiacej sa zimnej olympiády

drone

Novinky

Južná Kórea zavádza prísne proti-dronové zákony počas blížiacej sa zimnej olympiády

Blížiaca sa zimná olympiáda v Južnej Kórei prináša aj hŕstku špeciálnych zákonov. Väčšina z nich sa zameriava hlavne na odvrátenie terorizmu, ktorý je po novom spájaný aj so stále viac a viac populárnymi dronmi. Juhokórejskí predstavitelia len pred niekoľkými hodinami predstavili špeciálne vybavené drony, ktorých úlohou bude vyhľadávanie podozrivých tvárí z vtáčej perspektívy. Samozrejme, špeciálne drony budú využívané aj na chytanie cudzích dronov, ktoré budú buď zostrelené, alebo chytené do siete.

Otvárací ceremoniál sa uskutoční už 9. februára priamo na olympijskom štadióne v meste Pjongčang, ktoré sa nachádza 80 kilometrov od demilitarizovanej zóny medzi Severnou a Južnou Kóreu. Hlavne kvôli tomuto faktu, to juhokórejská vláda myslí s potencionálnymi teroristickými rizikami naozaj smrteľne vážne a narušiteľov vzdušného priestoru v okolí štadióna bude prísne zakázané a trestné.

Špeciálne jednotky sú vybavené takmer proti všetkému

Už v decembri minulého roku začali juhokórejské špeciálne jednotky s nácvikom špeciálnych akcií na olympijských štadiónoch. Špeciálne jednotky niekoľkokrát nacvičovali odvrátenie potencionálneho chemického útoku alebo zneškodnenie bomby, ktorá by mohla byť doručená letecky pomocou drona. Ako preventívna opatrenie nariadila juhokórejská vláda vytvorenie označených bezletových zón v oblasti najväčších štadiónov v Pjongčangu, Kangung a Jeongseon.

Drony môžu byť zneškodnené aj špeciálnymi delami

Špeciálne jednotky majú v rukáve aj ďalší nástroj, na zneškodnenie potencionálnych narušiteľov vzdušného priestoru. Vybavené budú “delami”, ktoré na okamih narušia rádiový signál medzi ovládačom dronu a samotným dronom. Taktiež budú disponovať aj brokovnicami, ktoré sú určené výlučne na odstreľovanie dronov.

TIP  Google po obrovskej pokute od EÚ dvíha varovný prst! Nové nariadenia možno spôsobia spoplatnenie Androidu

Zdroj: gizmodo.com

Pokiaľ si ani Vy neviete predstaviť, ako by také odstreľovanie drona mohlo vyzerať, opätovne sa pozrite na fotku vyššie. Táto fotka vojaka, ktorý je vybavený špeciálnou “anti-dronovou” brokovnicou, bola zachytená pri nácvikoch špeciálnych proti-teroristických jednotiek.

Zdroj: gizmodo.com, úvodný obrázok (Pixabay.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.