Jedna z najlepších funkcií z poslednej veľkej aktualizácie pre Windowsu 10 mieri aj na Android a iOS smartfóny | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Jedna z najlepších funkcií z poslednej veľkej aktualizácie pre Windowsu 10 mieri aj na Android a iOS smartfóny

Microsoft Build 2018

ANDROID

Jedna z najlepších funkcií z poslednej veľkej aktualizácie pre Windowsu 10 mieri aj na Android a iOS smartfóny

Build 2018 je jednou z najväčších udalostí tohto roka, teda aspoň čo sa týka spoločnosti Microsoft. V priebehu dnešného dňa sme vám priniesli report o zmenách týkajúcich sa dizajnového jazyka Fluent Design a teraz vám prinášame ďalšiu novinku, ktorá poteší nejedného používateľa smartfónu, ktorí má telefón nie len na hranie, ale aj na prácu.

Spoločnosť Microsoft totiž oznámila, že pre smartfónu sprístupní jednu z najväčších noviniek veľkej Jarnej aktualizácie pre Windows 10. Reč je konkrétne o funkcii Časová OS, ktorá pre iOS zariadenia bude dostupná prostredníctvom aplikácie Microsoft Edge a pre Android zariadenia prostredníctvom Microsoft Launchera.

S prácou ako aj zábavou budete môcť pokračovať na ďalšom zariadení bez toho, aby to bol Windows

Prinesenie tejto funkcie na smartfóny umožní používateľom prostredníctvom aplikácií obnoviť činnosť na inom zariadení tam kde ste skončili. Veľkou výhodou bude aj synchronizácia medzi rôznym typmi zariadenia, teda napríklad medzi počítačom a telefónom. V praxi to bude napríklad znamenať, že začnete pracovať na nejakom Word dokumente a ten si potom budete môcť otvoriť či už na notebooku, tablete alebo na smartfóne napríklad počas cesty do práce kde s ním budete môcť pracovať.

Zdroj: Microsoft Build konferencia, spracovanie: vlastné

TIP  Najnovšia aktualizácia pre Windows 10 KB4103721 na niektorých PC spôsobuje čiernu obrazovku

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.