Jedna z hlavných funkcionalít hlasovej asistentky Cortana je preč | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Jedna z hlavných funkcionalít hlasovej asistentky Cortana je preč

Novinky

Jedna z hlavných funkcionalít hlasovej asistentky Cortana je preč

Hlasová asistentka Cortana je skvelým nástrojom ako zefektívniť prácu na počítači. Mala však aj viacero iných a užitočných funkcionalít, ktoré patrili skôr do sekcie „zábavy“ a jednou z nich bola aj možnosť rozpoznávania práve prehrávanej hudby. Defakto Cortana tak vedela suplovať populárnu službu Shazam.

Cortana vám už neprezradí názov pesničky

Nuž, rozpoznávaniu hudby prostredníctvom Cortany je koniec. Dôvodom je ukončenie služby Groove Music, ktorý v podstate z ikonky v pravom hornom rohu urobil len „okrasný prvok“. Koniec tejto služby potvrdil aj Jason Deakins, jeden z vývojárov asistentky.

Ak sa aktuálne pokúsite rozpoznať skladbu tak sa vám rozbrazí oznámenie o tom, že služba jednoducho odišla na „onen“ svet. Predpokladáme, že ikonka hudby v rámci rozhrania Cortany bude ďalšou aktualizáciou odstránená.

Zdroj: vlastný

TIP  Vyberáme pre vás 3 funkcie, na ktoré sa môžeme tešiť v ďalšej veľkej aktualizácii pre Windows 10

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.