Je Windows virtuálna realita použiteľná v exteriéri? Tak na túto otázku sa dozviete teraz odpoveď | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Je Windows virtuálna realita použiteľná v exteriéri? Tak na túto otázku sa dozviete teraz odpoveď

Novinky

Je Windows virtuálna realita použiteľná v exteriéri? Tak na túto otázku sa dozviete teraz odpoveď

Je Windows virtuálna realita použiteľná v exteriéri? Tak na túto otázku sa dozviete teraz odpoveď

O tom či je virtuálna realita fenomén budúcnosti (alebo už aj súčasnosti?)  je asi zbytočné polemizovať. V súčasnosti je už možné prostredníctvom rôznych headsetov sa vrhnúť do virtuálnej reality naplno, a to aj napriek tomu, že existuje obmedzený počet softwaru. Na druhej strane treba povedať, že aj ten sa rozširuje bleskovo rýchlosťou.

Sebastian Ang, Youtuber si však položil celkom zaujímavú otázku: „Je možné využívať Windows MR Mixed Reality Headset aj v exteriéri?“. Výsledok jeho testu si môžete pozrieť nižšie vo videu, v rámci ktorého uvidíte rozhranie virtuálnej reality v praxi.

Sebastian na otázku, či je možné využívať VR aj v exteriéri odpovedal šalamúnsky: „niekedy“. Windows Mixed Reality totiž funguje na základe fyzických vlastností pevných referenčných bodov nasnímaných infračervenými kamerami na prednej strane súpravy. Ak teda aplikácia nepodporuje funkciu „Open space“, teda Otvorený priestor tak to nebude fungovať podľa vašich predstáv. Na druhej strane Sebastian však dodáva, že niektoré aplikácie a hry fungujú lepšie.

Zdroj: MSP, obrázok: Youtube

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie