Je toto nový Android smartfón od Microsoftu? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Je toto nový Android smartfón od Microsoftu?

ANDROID

Je toto nový Android smartfón od Microsoftu?

Je toto nový Android smartfón od Microsoftu?

Microsoft svojho času údajne plánoval predstaviť Android zariadenie, ale nestalo sa tak a tie fámy upadli ako „kačice“  do zabudnutia. Neskôr však redmontský gigant priniesol do Microsoft obchodu prvý Android smartfón avšak z dielne konkurenčnej spoločnosti Samsung – Galaxy S8 v Microsoft Edition. Mnohých tento krok prekvapil a opäť rozvíril debatu o Android smartfóne z kuchyne Microsoftu.

Pripravuje si Microsoft cestu k operačnému systému Android?

Ďalšie kroky spoločnosti spojené s operačným systémom Android boli predstavenie hlasovej asistentky Cortana na túto platformu (ktorá paradoxne funguje na jednotku), prinesenie vlastného Launchera Arrow, resp. dnes už známeho ako Microsoft Launcher, ktorý v obchode žnie jeden úspech za druhým. Následne sa v obchode objavil aj internetový prehliadač Microsoft Edge.

Včera, na oficiálnom blogu spoločnosti Micorosoft sa objavil post týkajúci sa nástrojov pre Microsoft Team program, v rámci ktorého zahrnul aj obrázok obsahujúci smartfón s logom Microsoft kde však nenájdeme operačný systém Windows, ale Android.

Zdroj: Microsoft

Čo si o tom myslíte, robí si pomaly Microsoft cestičku k operačnému systému Android alebo je to len náhoda?

Mimochodom, Samsung Galaxy S8 nie je jediným zariadením, ktoré sa objavilo v Microsoft obchode. Koncoma apríla tohto roka sme tam mohli nájsť napríklad aj smartfón od spoločnosti Xiaomi.

Zdroj: vlastný,  Microsoft

TIP  Android Správy získavajú revolučnú funkciu. Odteraz je možné posielať správy aj cez počítač!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.