Je to OFICIÁLNE! Google Pay čoskoro už aj na Slovensku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Je to OFICIÁLNE! Google Pay čoskoro už aj na Slovensku

ANDROID

Je to OFICIÁLNE! Google Pay čoskoro už aj na Slovensku

Je to OFICIÁLNE! Google Pay čoskoro už aj na Slovensku

Google Pay, služba okolo ktorej ste mohli počuť z médií v posledných mesiacoch viacero informácií mieri na Slovensko. Počas včerajšieho dňa zavítala na Českej republiky, pričom sa dlho špekulovalo či a kedy vlastne príde. Slovensko príde v ďalšej vlne.

Google Pay mieri na Slovensko

Na oficiálnom blogu spoločnosti Google počas včerajšieho dňa sme sa mohli dočítať, že na Českej republiky, Ukrajiny a Brazílie prichádza oficiálne služba Google Pay, a že čoskoro zavíta aj na Slovensko.

Zdatnejší čitatelia v cudzích jazykoch už asi tušia na čo slúži táto služba, na platby prostredníctvom smartfónov, ktoré sú vybavené NFC chipom. Platba by mala prebiehať jednoduchým priložením smartfónu k terminálu, tak isto ako s bezkontaktnou kartou. Výhodou tak je, že v podstate budete môcť nechať celú peňaženku doma, na „život“ vám postačí už len smartfón.

Zdroj: Google blog

Bohužiaľ však presnú informáciu kedy bude táto služba dostupná dnes ešte nevieme. Jediné čo nám Google prezradil, že dorazí už čoskoro.

Zdroj: Google blog

TIP  Lenovo pripravuje zabijaka konkurencie! Toto je smartfón bez rámčekov a bez žiadneho výrezu na displeji

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.