Je možné vyskúšať si Windows 10 S na vlastnej koži. Má to však niekoľko háčikov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Je možné vyskúšať si Windows 10 S na vlastnej koži. Má to však niekoľko háčikov

Novinky

Je možné vyskúšať si Windows 10 S na vlastnej koži. Má to však niekoľko háčikov

Je možné vyskúšať si Windows 10 S na vlastnej koži. Má to však niekoľko háčikov

Operačný systém Windows 10 S spoločnosť Microsoft predstavila už relatívne dávnejšie spolu s viacerými zariadeniami ako je napr. Surface Laptop a ďalšie. No, až v týchto dňoch sa dostala do obehu pre komerčné/nekomerčné využitie. L

Táto verzia operačného systému je určená hlavne pre vzdelávací a tretí sektor, nejedná sa však o klasický Windows. Spolu s ním prichádza aj viacero obmedzení, ale tým najvýraznejším je možnosť inštalácie hier a aplikácií len prostredníctvom Windows Store obchodu. Preto krátko po predstavení sme mohli vidieť „znovu zrodenie“ viacerých populárnych služieb v rámci Windows obchodu (napr. Spotify a ďalšie).

Momentálne si je možné Windows 10 S vyskúšať len prostredníctvom zariadení, v ktorých nájdeme edície Windowsu Pro, Education a Enterprisie. Edícia Home, ktorú pravdepodobne nájdeme u väčšiny používateľov zatiaľ podporovaná nie je.

Potrebný inštalátor a návod ako postupovať nájdete na stránkach Microsoftu. PS: po odskúšaní Windowsu 10 S je možné spraviť roll back na pôvodný OS prostredníctvom Nastavení PC.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Microsoft naďalej pracuje na novom Ovládacom centre, ktoré v budúcnosti nahradí Centrum akcií

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.