Je Bitocoin bulina a podvod? Vraj čoskoro zažije hlboký prepad | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Je Bitocoin bulina a podvod? Vraj čoskoro zažije hlboký prepad

Novinky

Je Bitocoin bulina a podvod? Vraj čoskoro zažije hlboký prepad

Je Bitocoin bulina a podvod? Vraj čoskoro zažije hlboký prepad

Na našich stránkach sme sa viackrát už venovali téme Bitcoin, elektronickej mene, ktorá nepodlieha žiadnej vláde. V posledných článkoch sme sa venovali napríklad jeho odhadovanému rastu do budúcna, aktuálnej hodnote, či sme vysvetľovali laickej verejnosti čo to vlastne „je“.

V týchto dňoch sa však na túto tému vyjadroval šéf zaoceánskej banky, ktorý tejto elektronickej mene predpovedá hlboký pád.

Podľa internetového portálu The Guradian šéf banky JPMorgan, Chase Jamie Dimon sa ostro pustil do kritiky tejto kryptomeny. Myslí si, že hoci Bitcoin ešte bude nejaký čas rásť a kľudne sa bude s ním obchodovať aj za čiastky okolo 20 tisíc dolárov / 1 BTC, tak že na konci dňa prudko poklesne jej hodnota. Údajne sa jedná totiž o podvod a bublinu.

„Ak by ste boli vo Venezuele alebo Ekvádore alebo v Severnej Kórei či v inej podobnej časti zeme, alebo ak by ste boli drogovým dílerom či vrahom tak tu je lepšie urobiť transakciu v Bitcoinoch ako v amerických dolároch,…“

Ďalej poznamenal, že ak by niektorí  investor obchodoval s touto menou, tak by dostal hodinovú výpoveď.

V každom prípade, hoci jeho slová sú skutočne ostré, tak trh Bitcoin vníma úplne inak… Veď od začiatku roka podrástol z hodnoty 250 dolárov na viac ako 5000. V každom prípade či sa jedná o bublinu alebo nie je dnes ťažko povedať, všetko ukáže až čas.

TIP  Huawei P20 Pro neobstal v teste odolnosti. Pri teste sa nečakane rozbil!

Zdroj: TheGuardian, úvodný obrázok (wired.com)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.