Januárové štatistiky ukazujú, že Android Oreo smartfóny dobíja veľmi pomaly. Kraľuje starší „Marschmallow“ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Januárové štatistiky ukazujú, že Android Oreo smartfóny dobíja veľmi pomaly. Kraľuje starší „Marschmallow“

ANDROID

Januárové štatistiky ukazujú, že Android Oreo smartfóny dobíja veľmi pomaly. Kraľuje starší „Marschmallow“

Kupovali ste si k Vianociam nový telefón? Ak áno tak ste pravdepodobne k lepším štatistikám rozšírenosti Androidu Oreo nepomohli. Najnovší report totiž ukazuje na to, že Android 8.0 Oreo hoci je na trhu už niekoľko mesiacov tak aj napriek tomu ho má v telefóne minimum používateľov.

Android Oreo rastie, ale pomaly

Ako môžete vidieť nižšie v tabuľkovej forme tak Android Oreo má trhový podiel len 0,7%. V porovnaní s minulým mesiacom si tak polepšil len o 0,2%. Najrozšírenejším operačným systémom je Android 6.0 – Marshmallow, ktorý nájdeme v takmer 30% zariadeniach. Tretiu priečku okupuje Andriod Nougat so zhruba 26%, za ktorým je v tesnom závese Android Lollipop.

Zdroj: Android Police

Zdroj: Android Police

TIP  Skladací smartfón od Samsungu nebude vôbec lacný špás. Galaxy X má stáť až skoro 2000€

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.