Iris skener (očnej dúhovky) sa neosvedčil. Samsung Galaxy Note 9 bude pravdepodobne posledným telefónom s touto technológiou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Iris skener (očnej dúhovky) sa neosvedčil. Samsung Galaxy Note 9 bude pravdepodobne posledným telefónom s touto technológiou

Iris scaner Samsung Galaxy

TECH

Iris skener (očnej dúhovky) sa neosvedčil. Samsung Galaxy Note 9 bude pravdepodobne posledným telefónom s touto technológiou

Výrobcovia stále prichádzajú s viacerými možnosťami autentifikácie používateľov. So Iris skenerom očnej dúhovky prišla ako prvá spoločnosť Microsoft a neskôr aj ďalší výrobcovia, medzi ktorými nájdeme napríklad aj technologického giganta Samsung.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že sa Samsung pravdepodobne rozhodol dať technológií autentifikácie pomocou Iris skenera očnej dúhovky zbohom. Tieto domnienky sú založené na tom, že spoločnosť Samsung obmedzila objednávky týkajúce sa skenera a to už len pre smartfón Galaxy Note 9. Znamená to, že nadchádzajúca vlajková loď Samsung Galaxy S10 touto technológiou by nemala disponovať. Dôvodom obrátenia sa tejto technológii chrbtom je, že tento spôsob autentifikácie je pomalýnepohodlný.

Zdroj: vlastný

Informácia o tom priniesol kórejský magazín The Bell. Samsung tak pravdepodobne zostane len pri technológii rozpoznávania odtlačkov prstov. V zákulisí sa však šepká, že Samsung intenzívne pracuje na tom, aby implementoval skener odtlačkov prstov priamo do displeja zariadenia.

S podobnou technológiou prišiel napríklad čínsky výrobca smartfónov Vivo.

Zdroj: Areamobile, úvodný obrázok: Youtube (Tim Schofield)

TIP  Zoznámte sa s novým Gorilla Glass 6. Smartfóny vďaka nemu prežijú až 15 pádov na tie najdrsnejšie povrchy

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.