iPhony majú problémy s mikrofónom! Apple bude bezplatne opravovať aj iPhony bez záruky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

iPhony majú problémy s mikrofónom! Apple bude bezplatne opravovať aj iPhony bez záruky

iphone X

Apple

iPhony majú problémy s mikrofónom! Apple bude bezplatne opravovať aj iPhony bez záruky

Apple uznal veľký problém, ktorý trápi hneď dva modely iPhonov. Jablčná spoločnosť narazila na problém s mikrofónom, ktorý znemožňuje cez iPhone vôbec telefonovať, keďže mikrofón sa automaticky zablokuje a nefunguje.

Apple si uvedomuje, že sa jedná o vážny problém. Ten začali používatelia hlásiť po nainštalovaní systému iOS 11.3 a novšej verzie. Softvér tak mikrofón na niektorých modeloch iPhone 7 a iPhone 7 Plus sám zablokuje mikrofón a znemožňuje komunikovať prostredníctvom hovorov, keďže účastníka nie je vôbec počuť.

Problém trápi majiteľov iPhonu 7 aj iPhonu 7 Plus

Jablčná spoločnosť o probléme vie a intenzívne pracuje na jeho odstránení. Apple navyše informoval už aj autorizované servisy, ktoré musia bezplatne opraviť iPhone 7 a iPhone 7 Plus aj v prípade, že by už smartfón nebol v záruke. Aktuálne nie je k dispozícii žiadne oficiálne stanovisko jablčnej spoločnosti a ani to, či problém zapríčinil softvér alebo hardvér telefónu.

Aktuálne stále čakáme na oficiálne vyjadrenie, v ktorom by Apple priniesol viac informácií o celom probléme. Dovtedy tak majiteľom iPhonov s týmto nepríjemným problémom neostáva nič iné, ako svoj smartfón odniesť na reklamáciu.

Zdroj: Gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube

TIP  Apple vydal nový iOS 11.4, ktorý trpí vážnou chybou. Užívatelia sa sťažujú na problémy s batériou!

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.