Zdieľanie wifi hesla v iOS 11 je podobné ako funkcia WiFi Sense vo Windows Phone | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Zdieľanie wifi hesla v iOS 11 je podobné ako funkcia WiFi Sense vo Windows Phone

Apple

Zdieľanie wifi hesla v iOS 11 je podobné ako funkcia WiFi Sense vo Windows Phone

Už v operačnom systéme Windows Phone 8.1 sme mohli zachytiť vtedy novú funkciu WiFi Sense. Funkcia WiFi Sense od Microsoftu povoľovala automatické pripájanie na wifi hotspoty schválené Microsoftom alebo zdieľanie wifi hesla so svojimi priateľmi v kontaktoch. Takže pokiaľ niekto prišiel ku vám domov, nemuseli ste hľadať svoje heslo a jednoducho ste kamarátom zazdieľali heslo cez kontakty.

Bohužiaľ, keď sa táto už zabehnutá funkcia objavila vo Windows 10, Microsoft ju po pár mesiacoch musel odstrániť. Microsoft pred viac ako rokom odstránil túto funkciu, pretože ju skoro nikto nevyužíval. Táto funkcia požadovala neustále aktualizovanie a po dlhšom čase spoločnosť Microsoft zistila, že investovať ešte viac peňazí do nevyužívanej funkcie je naozaj zbytočné.

Nedávno nám spoločnosť Apple, veľký konkurent Microsoftu, predstavila najnovší operačný systém pre ich zariadenia a to iOS 11. V najnovšej aktualizácií sa objavila trošku pozmenená funkcia WiFi Sense od Microsoftu. Samozrejme Apple niektoré prvky zmenil a táto funkcia nieje úplne identická, napríklad pri zdieľaní hesla. Pokiaľ máte nainštalovaný iOS 11, stačí aby váš kamarát už pripojený na sieť takisto so zariadením Apple s iOS11, potvrdil vašu žiadosť o pripojenie do wifi siete. Následne sa do vášho telefónu heslo odošle, vyplní, automaticky uloží a pripojí vás ku wifi sieti.

Kvôli vysokému počtu iOS zariadení sa dá predpokladať, že funkcia v iOS 11 bude zrejme viac používaná ako vo Windows Phone. Apple nám túto funkciu predstavil ako obrovskú novinku, a je smutné že niektoré super funkcie a nápady, ktoré sa zrodili práve vo Windows Phone končia na iných platformách pretože nieje až tak populárny ako ostatné platformy.

TIP  Nový MacBook Air nepríde skôr ako v druhej polovici roku 2018. Čo je za týmto oneskorením?

Zdroj: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.