Najčítanejší Windows 10 portál

Internetový prehliadač Firefox v poslednej aktualizácii prináša výrazne vylepšenia. Dokonca valcuje aj Google Chrome

Zdroj: vlastný

Dva mesiace dozadu Mozilla ohlásila veľkú aktualizáciu Quantum pre ich internetový prehliadač Firefox. Novinky spočívali hlavne vo využívaní nových technológií, najmä v podobe novej generácie engine, ktorý je postavený na multi-CPU a GPU počítačoch. Od dnešného dňa je FireFox Quantum dostupný k stiahnutiu.

Aktualizácia Quantum prináša výrazne vylepšenia. Je dvakrát rýchlejší ako posledná verzia prehliadača. To však nie je všetko, výrazne menej spotrebúva aj RAM pamät. V porovnaní s najrozšírenejším prehliadačom Google Chrome okrem toho, že vo väčšíne prípadoch je rýchlejší tak si ukusuje o 30% menej RAM pamäte.

Porovnanie rýchlosti prehliadača Google Chrome a Firefox Quantum

Mimochodom, okrem vylepšení po stránke „čriev“ sme sa dočkali aj upraveného UI, ktoré optimalizované ako pre dotykové displeje tak aj pre displeje s vyšším rozlíšením. Tak isto Mozilla si dala záležať na úprave Knižníc, ktoré reagujú rýchlejšie a prinášajú aj dizajnové zmeny.

Nový FireFox Quantum stiahnete tu.

Zdroj: Mozilla, vlastný

TIP  Facebook reaguje na ochranu súkromia GDPR a prináša nový štandard! 1,5 miliardy ľudí je však z tejto ochrany nečakane vylúčených
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.