Internet bude čoskoro bezpečnejší. Chrome začne označovať HTTP stránky ako nebezpečné | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Internet bude čoskoro bezpečnejší. Chrome začne označovať HTTP stránky ako nebezpečné

Novinky

Internet bude čoskoro bezpečnejší. Chrome začne označovať HTTP stránky ako nebezpečné

Začíname v júli, Google Chrome začne označovať všetky HTTP stránky ako „nebezpečné“, informáciu včera zverejnil Emil Schechter, bezpečnostný manažér prehliadača Chrome.

Chrome aktuálne tento typ stránok označuje neutrálnou ikonkou, avšak ak využívate verziu prehliadača 68 alebo vyššiu tak vás bude informovať extra notifikáciou. Zabezpečené stránky protokolom HTTPS internetový prehliadač aktuálne označuje zelenou ikonkou „secure“.

Google robí radikálny krok. Bude označovať HTTP stránky ako nebezpečné

Google už dlhšiu dobu tlačí ako používateľov tak aj prevádzkovateľov stránok aby svoje stránky zabezpečili lepšie. V priebehu roka 2015 nezabezpečeným stránkam začal znižovať pozície v rámci Google vyhľadávaní.

Zdroj: Google blog

Aktuálne HTTPS zabezpečenie používa 81 stránok zo 100 a väčšina trafficu cez prehliadač Chrome smeruje práve na zabezpečené stránky.  Schechter ďalej dodáva, že veľké množstvo stránok začalo s migráciou v priebehu tohto roka. Zároveň svoje vyjadrenie dopĺňa o to, že predpokladajú, že všetky HTTP stránky budú môcť byť označené ako nebezpečné už od júla.

Na čo slúži HTTPS šifrovanie?

Šifrovanie HTTPS chráni kanál medzi vaším prehliadačom a navštevovanou webovou lokalitou a zabezpečuje, aby nikto v strede nemohol špehovať to čo robíte. Bez tohto šifrovania by niekto, kto má prístup k vášmu smerovaču alebo k poskytovateľovi internetových služieb, mohol napríklad zachytiť informácie odoslané na webové stránky.

Zdroj: Google blog

TIP  Zoznámte sa s novým Gorilla Glass 6. Smartfóny vďaka nemu prežijú až 15 pádov na tie najdrsnejšie povrchy

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.