Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!

Novinky

Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!

Spoločnosť Intel plánuje v tomto roku očariť nejedného nadšenca výkonu. Najväčší výrobca desktopových procesorov totiž na udalosti Computex v Taiwane prezentoval nový 28-jadrový procesor, ktorý je schopný bežať pri nataktovaní až na 5 GHz frekvencii. Je to pritom vôbec po prvýkrát, čo sa na trh dostaví takto masívne výkonný procesor.

Nový procesor od Intelu ponúkne brutálny výkon

Intel výkon nového procesora demonštroval aj v rámci rôznych testov. Napríklad v Cinebenchu procesor dosiahol až 7334 bodov, čo je vďaka veľkému počtu jadier naozaj vysoká skvelá hodnota. Zástupca spoločnosti na Computexe uviedol skvelú správu, a síce, že Intel plánuje spustiť predaj tohto výkonného procesora už do konca tohto roka.

Spoločnosť Intel je už dlhodobo na pomyselnom tróne po stránke výkonu. Aj napriek tomu, že sa spoločnosti AMD pomerne dobre darí presadzovať vyšší a vyšší výkon u svojich procesoroch, Intel sa snaží priniesť každým rokom nový štandard výkonu a práve aj táto demonštrácia ukazuje, ako sa technológie posúvajú neustále dopredu.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Intel predstavil revolučnú technológiu Low Power Display. Výdrž batérie na laptopoch porastie o 4 až 8 hodín

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.