Intel procesory majú veľkú bezpečnostnú chybu. Nadchádzajúca aktualizácia vám môže spôsobiť spomalenie počítača | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel procesory majú veľkú bezpečnostnú chybu. Nadchádzajúca aktualizácia vám môže spôsobiť spomalenie počítača

Novinky

Intel procesory majú veľkú bezpečnostnú chybu. Nadchádzajúca aktualizácia vám môže spôsobiť spomalenie počítača

Máte doma počítač, ktorého srdcom je procesor od známeho výrobcu Intel? Ak áno tak by ste mali spozornieť.

Počas včerajšieho dňa bola objavená veľká bezpečnostná chyba v dizajne procesorov Intel, ktorá podľa expertov je prítomná už celú dekádu. Používatelia počítačov s procesormi Intel by však nemali prepadať panika, totiž oprava tejto bezpečnostnej chyby by mala prísť už čoskoro na Linux ako aj na Windows zariadenia a to v priebehu tohto mesiaca. Update však podľa dostupných informácií prinesie výrazný redizjan, ktorý môže spôsobiť zníženie výkonu.

Všetky podrobné informácie týkajúce sa tejto chyby však nebudú zatiaľ verejne publikované. Pokiaľ chyba nebude odstránená.

Intel procesory majú závažný problém

Portál The Register, ktorý prišiel ako prvý s informáciami o tejto chybe píše, že kritická chyba umožňuje prístup niektorým škodlivým programov do časti operačného systému kde by nemali mať prístup. Reč je konkrétne o prístupe do „Kernel memory“, teda do jadra systému. Inými slovami škodlivý kód sa môže dostať do adresného priestoru, ktorý je určený výhradne pre jadro systému.

Vývojári aby zabránili prípadným problémom so zraniteľnosťou musia oddeliť užívateľské úlohy od systémových úloh pomocou procesu „Kernel Page Table Isolation“. Výsledkom tohto riešenia bude zníženie výkonnú počítačov. Experti odhadujú, že výkonnosť počítačov môže nadchádzajúcou aktualizáciou poklesnúť od 5% do 30%.

Počítače bežiace na procesoroch AMD nie sú touto chybou ovplyvnené.

TIP  Stiahni si prémiovú hru Odysseus Kosmos v limitovanej ponuke úplne zadarmo

Zdroj: The Register, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.