Intel procesory Coffee Lake nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel procesory Coffee Lake nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami

Novinky

Intel procesory Coffee Lake nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami

Intel procesory Coffee Lake nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami

V poslednej dobe uniká stále viac a viac informácií ohľadom pripravovaných produktov prostredníctvom sociálnych sietí. Ďalší takýto “únik” má na svedomí spoločnosť ASRock, ktorá je známa najmä vyrábaním základných dosiek a iným hardwareom. Na sociálnej sieti Twitter odpovedali fanúšikovi, že budúce procesory Coffee Lake od Intelu nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami.

Zdroj: tomshardware.co.uk

Spoločnosť Intel donedávna vydávala procesory na dvojtaktnej báze. Tento spôsob vydávania procesorov môžete poznať napríklad z procesorov Sandy Bridge a Ivy Bridge. Jeden rok spoločnosť uviedla novú technológiu a ďalší priniesla vylepšenú verziu procesorov. Pritom ste vôbec nemuseli meniť základnú dosku v počítači a stačilo aktualizovať firmware základnej dosky vo Vašom počítači. Intel sa tentokrát rozhodol pre trojtaktné vydávanie procesorov. Jeden rok predstavil 14nm technológiu a priniesol Skylake procesory, neskôr prišli procesory Kaby Lake a ďalšie v poradí budú procesory Coffee Lake. Pre novú radu procesorov si ale budete musieť zakúpiť novú základnú dosku, keďže nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami.

Bude AMD ešte silnejším konkurentom?

Intel si týmto krokom ešte viacej zavaril. Procesory od najväčšieho konkurenta Intelu – AMD nevyžadujú základné dosky s novými chipsetmi. Spoločnosť AMD plánuje stavať všetky procesory na socket AM4 až do roku 2020. Výnimkou budú iba procesory Thredripper. Tento krok zo strany AMD uvíta isto mnoho používateľov. V najbližších rokoch nebudú musieť meniť základné dosky. Veľkou výhodou je taktiež aj fakt, že na Socket AM4 osadíte výkonné procesory Ryzen, ako aj menej výkonné procesory s integrovanou grafikou s označením AMD A.

TIP  Deep learning určený na úpravu fotografií v tme preukazuje neuveriteľné výsledky. Takto by mohli čoskoro fotiť smartfóny!

Zdroj: tomshardware.co.uk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.