Intel priznáva, že pracuje na zariadení s dvomi displejmi! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel priznáva, že pracuje na zariadení s dvomi displejmi!

Intel Tiger Rapids zariadenie s dvomi displejmi_3

TECH

Intel priznáva, že pracuje na zariadení s dvomi displejmi!

V zariadeniach s dvomi displejmi nevidí budúcnosť len spoločnosť Microsoft, ale aj iní technologickí giganti. Napríklad niekoľko dní dozadu sa dostali na povrch informácie o tom, že spoločnosť Dell pracuje na obdobnom zariadení. Najnovšie sa do tohto exkluzívneho klubu pridáva ďalší technologický gigant. Spoločnosť Intel.

S informáciami prišiel internetový portál PC World, ktorému sa podarilo pozrieť priamo do centrály spoločnosti Intel v americkom štáte Kalifornia. V rámci tejto exkluzívnej exkurzie redaktor spomínaného média mal možnosť vzhliadnuť zariadenie s dvomi displejmi. Zároveň viceprezident spoločnosti Gregory Bryant potvrdil, že spoločnosť pracuje na danom zariadení.

Intel Tiger Rapids zariadenie s dvomi displejmi_2

Zdroj: PCWorld.com

Zariadenie nesie kódové označenie Tiger Rapids. Displeje sú k sebe pripojené prostredníctvom špeciálneho kĺbu. Podľa obrázkov možno usudzovať, že zariadenie okrem dotykového ovládania bude podporovať aj dotykové pero. Čo sa týka konkrétnych špecifikácií, tak tie aktuálne nie sú bližšie známe. Vieme len o tom, že zariadenie je poháňané procesorom Kaby Lake a v útrobách nájdeme ešte SSD disk. Zariadenie ďalej disponuje displejom, ktorého veľkosť je 7,9“, sekundárny displej je špeciálny elektronický papier (EPD), ktorý nevyžaduje žiadnu energiu. Prototyp tohto zariadenia sa ešte chváli výdržou batérie 13 až 15 hodín.

Intel Tiger Rapids zariadenie s dvomi displejmi_1

Zdroj: PCWorld.com

Zdroj: PCWorld.com

 

TIP  Nakoduj.to – super pomôcka pre IT

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.