Intel prezradil špecifikácie a dátumy vydania nových procesorov i9 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel prezradil špecifikácie a dátumy vydania nových procesorov i9

Novinky

Intel prezradil špecifikácie a dátumy vydania nových procesorov i9

Intel prezradil špecifikácie a dátumy vydania nových procesorov i9

Práve koniec minulého mesiaca bol čas, sme sa dozvedeli zopár informácií o nových prichádzajúcich procesoroch spoločnosti Intel. Tie ponesú v názve označenie novej rady – i9. Pôjde o kúsky, ktoré budú mať 12, 14, 16 až 18 jadier. Tieto správy sa dostali na verejnosť po tom, ako niekto z účastníkov odfotil časť prezentácie.

zdroj: vlastný

Dnes boli všetky tieto informácie potvrdili samotnou spoločnosťou. Dozvedáme sa tak, okrem iného, aj dátumy vydania pre jednotlivé kúsky.

zdroj: kitguru.net

Spoločnosť Intel prvýkrát zmienila a ukázala svetu nové Core-X na Computex 2017, ktorý sa konal začiatkom júna. Odvtedy už bolo vydaných niekoľko procesorov. Tými sú štvorjadrové, šesťjadrové, osemjadrové a desaťjadrové kúsky. Od 28. augusta bude k dispozícii procesor Core i9 7920X (12C / 24T). Potom od 14. septembra začnú prichádzať 14-jadrové až 18-jadrové procesory.

zdroj: mspoweruser.com

Celá rada Core i9 bude obsahovať od 44 PCIe 3.0 liniek a podporu až štyroch DDR4 kanálov a socket LGA 2066. Prvý kúsok, ktorý vyšiel je i9-7900x. Von sa dostal len minulý mesiac.

zdroj: kitguru.net

TIP  NASA chce v spolupráci s ESA priniesť na Zem "marťanskú" pôdu
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.