Intel predstavil revolučnú technológiu Low Power Display. Výdrž batérie na laptopoch porastie o 4 až 8 hodín | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel predstavil revolučnú technológiu Low Power Display. Výdrž batérie na laptopoch porastie o 4 až 8 hodín

TECH

Intel predstavil revolučnú technológiu Low Power Display. Výdrž batérie na laptopoch porastie o 4 až 8 hodín

Prebiehajúca výstava Computex v Taipei, priniesla už množstvo noviniek vo svete technológií. Svojimi prírastkami zaujali najmä OEM výrobcovia, no svet upriamil pozornosť aj na ďalších svetových gigantov, presnejšie Intel. Ten na konajúcej sa výstave predstavil hneď niekoľko noviniek a jednou z nich je nová Low Power Display technológia, ktorá má zásadne zmeniť životnosť batérií na laptopoch a iných prenosných zariadeniach s LCD displejom.

Displej je najväčším žrútom elektrickej energie

Displeje sú pre laptopy najväčším kameňom úrazu, pretože spotrebúvajú najväčšie množstvo elektrickej energie z batérií. Práve nová technológia od Intelu môže spoločne s LCD 1 wattovými panelmi vyrábanými firmami Sharp a Inolux, znížiť spotrebu energie až o polovicu. Podľa predpokladaných výsledkov, by mala nová technológia pridať zariadeniam 4 až 8 hodín životnosti navyše, počas neustáleho pozerania videa.

Zdroj: mspoweruser.com

Zmeny sú nerozoznateľné

Aj keď spojenie novej technológie s nízkoodberovým displejom znie naozaj zvláštne a pochybne, výsledkom má byť úplne bežný displej. Používatelia podľa Intelu nedokážu vidieť rozdiel v jasnosti alebo v rozlíšení takéhoto displeja. Spoločnosť taktiež ukázala time-lapse zábery z jedného pokusu, pri ktorom používali takýto typ displeja v laptope Dell XPS. Laptop nakoniec dokázal nepretržite prehrávať video až po dobu 25 hodín, čo je pre taký výkonný laptop naozaj úctyhodný výkon.

Na využitie tejto technológie v praxi si ale budeme musieť chvíľu počkať. Intel ešte neinformoval o tom, kedy plánuje novú technológiu sprístupniť OEM partnerom. Tým pádom môžeme očakávať, že novú technológiu od Intelu tento rok v reálnom zariadení ešte asi neuvidíme.

TIP  Microsoft nám ukázal „budúcnosť“, predstavil nové inteligentné vyhľadávanie

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Intel

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.