Intel predstavil 4 nové procesory 8. generácie určené pre ultrabooky a 2v1 zostavy | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel predstavil 4 nové procesory 8. generácie určené pre ultrabooky a 2v1 zostavy

Novinky

Intel predstavil 4 nové procesory 8. generácie určené pre ultrabooky a 2v1 zostavy

Intel predstavil 4 nové procesory 8. generácie určené pre ultrabooky a 2v1 zostavy

Spoločnosť Intel včera predstavila prvé procesory 8. generácie. Prvými predstavenými procesormi sú 4 mobilné procesory, určené pre tablety, ultrabooky a 2v1 zostavy. Predstavené boli 3 nové procesory i5 a jeden i7 procesor. Jedná sa o prvé procesory 8. generácie patriace do novej U série, ktorá zahŕňa všetky 15W čipy. Všetky spomenuté procesory sú stavané na 14nm architektúre, tak ako ich Kaby Lake predchodcovia.

Zdroj: tlačová správa Intel

Podľa Intelu sú procesory zase o niečo výkonnejšie ako ich predchodcovia. Generačný posun je opäť dosť výrazný, keďže nové procesory 8. generácie majú až o 40 percent vyššiu produktivitu ako procesory 7. generácie. V porovnaní s 5 ročnými procesormi dosahujú až 2 krát vyššiu produktivitu. Všetky nové procesory disponujú 4 jadrami a 8 vláknami. Tie majú za následok tak rapídne zvýšenie výkonu oproti starším generáciám. Podľa slov Gregoryho Bryanta sa vyšší výkon neodzrkadlí na výdrži batérií v zariadeniach. Procesory by s klasickou batériou v ultrabookoch mali hravo zvládnuť až 10 hodín prehrávania 4K UHD videa na jedno nabitie batérie.

Nové zariadenia s procesormi 8. série on Intelu prídu už v priebehu septembra. Ostatné procesory 8. série, ktoré budú predstavené 22.8.2017 o 17:00 nášho času, by sa mali na pulty predajní dostať v priebehu jesene. O ďalších predstavených procesoroch od Intelu Vás budeme čo najskôr informovať.

Zdroj: tlačová správa Intel

 

TIP  Dlho očakávaný OnePlus 6 je oficiálne vonku! Vlajkovým lodiam ide o krk
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.