Intel: "Našim zákazníkom neodporúčame sťahovať najnovšiu aktualizáciu, ktorá zariadenia ochraňuje pred exploitom Spectre" | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel: “Našim zákazníkom neodporúčame sťahovať najnovšiu aktualizáciu, ktorá zariadenia ochraňuje pred exploitom Spectre”

Novinky

Intel: “Našim zákazníkom neodporúčame sťahovať najnovšiu aktualizáciu, ktorá zariadenia ochraňuje pred exploitom Spectre”

Nie každá bezpečnostná aktualizácia sa vydarí. Najnovšia mikrokódová firmvérová aktualizácia pre procesory od spoločnosti Intel spôsobuje vážne problémy. Aktualizácia bola automaticky stiahnutá na státisícoch zariadení po celom svete, no medzi ďalších zákazníkov sa už zrejme nedostane. Výkonný viceprezident Intelu varuje všetkých zákazníkov a OEM partnerov, aby najnovšie aktualizácie nesťahovali, pretože narobia viacej problémov, ako osohu.

Aktualizácia spôsobuje náhodné reštarty systému

“Odporúčame, aby OEM výrobcovia, poskytovatelia cloudových služieb, výrobcovia systémov, dodávatelia softvéru a koncoví používatelia nesťahovali najnovšie verzie firmvéru pre naše procesory na konkrétnych platformách,” povedal výkonný viceprezident Intelu Neil Shenoy, “pretože môžu spôsobiť náhodné reštartovanie systému alebo iné nepredvídateľné správanie.”

Intel stále neprišiel na to, čo tieto problémy spôsobuje

Spoločnosť Intel taktiež prezradila, že už úspešne identifikovala zdroj problému na procesoroch Broadwell a Haswell a “aktívne pracuje na nájdení úspešného riešenia” pre ďalšie procesory Ivy Bridge, Sandy Bridge, Skylake a Kaby Lake.

Opravnej aktualizácie sa dúfajme, dočkáme už čoskoro

Ako sme už spomínali vyššie, vyzerá to tak, že niektoré aktualizácie, či už firmvérové alebo softvérové, narobia viac problémov ako osohu. Teda, reč je hlavne o aktualizáciách, ktoré odstraňovali exploity Meltdown a Spectre, ktoré strašia používateľov už niekoľko týždňov. “Upokojenie” od Intelu na záver: “na odstránení problémov pracujeme takmer nepretržite, aby sme zabezpečili čo najrýchlejšie vyriešenie týchto problémov.”

Zdroj: mspoweruser.com

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.