Intel na evente Computex ukázal plnohodnotný vreckový počítač s Windows 10. Je to produkt budúcnosti? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel na evente Computex ukázal plnohodnotný vreckový počítač s Windows 10. Je to produkt budúcnosti?

Computex Intel vreckovy pocitac

TECH

Intel na evente Computex ukázal plnohodnotný vreckový počítač s Windows 10. Je to produkt budúcnosti?

Niekoľko dní dozadu sme mohli vidieť prototyp zariadenia s dvomi displejmi v podaní spoločnosti Intel. Nuž, vyzerá to tak, že spomínané zariadenie s kódovým označením „Tiger Rapids“ nie je jediným zaujímavým prístrojom, na ktorom spoločnosť aktuálne pracuje.

Intel ukázal prvý plnohodnotný vreckový počítač

Počas včerajšieho dňa na evente Computex spoločnosť Intel ukázala vreckový počítač, na ktorom pracuje 2. rok. Okrem samotného zariadenia Intel ukázal aj dockovaciu stanicu, ktorá obsahuje chladenie ako aj rozhranie pre pripojenie klávesnice,  myšky či externého monitora.

Zariadenie je aktuálne vo fáze aktívneho vývoja. Inými slovami jedná sa zatiaľ len o prototyp. V každom prípade je zaujímavé vidieť kde technologické spoločnosti vidia budúcnosť. Pevne veríme, že či už toto alebo obdobné zariadenie si nájde v blízkej budúcnosti cestičku na trh. Určite sa nájde mnoho používateľov, ktorí uprednostnia jedno mobilné zariadenie so všetkými potrebnými dátami, klasickými aplikáciami a výkonnom stolného počítača pred viacerými zariadeniami.

Zdroj: Youtube (Notebook Italia)

TIP  Qualcomm pripravuje výkonný čip Snapdragon 1000, ktorý ponúkne brutálny výkon pre smartfóny aj laptopy. Bude výkonnejší ako Core i5 od Intelu?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.