Intel musí čeliť ďalšej bezpečnostnej hrozbe. Hackeri môžu získať k vášmu počítaču plný prístup za zhruba 30 sekúnd | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel musí čeliť ďalšej bezpečnostnej hrozbe. Hackeri môžu získať k vášmu počítaču plný prístup za zhruba 30 sekúnd

Novinky

Intel musí čeliť ďalšej bezpečnostnej hrozbe. Hackeri môžu získať k vášmu počítaču plný prístup za zhruba 30 sekúnd

Zatiaľ čo sa svet pomaly zotavuje z Meltdows a Spectre hrozieb tak spoločnosť F-Secure objavila ďalšiu potencionálnu hrozbu, prostredníctvom ktorej útočník môže získať do 30 sekúnd prístup k vášmu notebooku. Hrozba bola objavená konkrétne v Intel Active Managment, ktorá umožňuje obísť prihlasovanie sa do počítača.

Pre tých menej zdatných tak Intel Active Managment je funkcia primárne určená pre IT administrátorov umožňujúca vzdialený prístup do počítača, napríklad za účelom aktualizácie. Väčšinou je využívaná v podnikovom prostredí, aby IT adminitrátori udržali software stále aktualizovaný.

Spoločnosť F-Secure vysvetľuje, že táto zraniteľnosť, aby mohla byť využívaná tak útočník potrebuje fyzický kontakt so zariadením. V rámci rozhrania BIOS vyhľadať položku „Intel’s Management Engine BIOS Extension“ a zadať heslo „admin“. Ako náhle toto hacker vykoná tak všetky bezpečnostné funkcie zlyhajú a hacker následne získa neobmedzený prístup k notebooku obete.

F-Secure ďalej dodáva, že na to aby ste sa vyhli tejto hrozbe tak môžete spraviť niekoľko opatrení. Prvým z nich je, že svoj notebook nespustíte z očí a jednoducho nenecháte možnosť potencionálnemu hackerovi, aby využil vašu chvíľkovú nepozornosť. Ďalším spôsobom ako obmedziť toto riziko je nastaviť heslo pre vstup do rozhrania Intel Active Manahment.

Zdroj: F- Secure, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Huawei P20 Pro neobstal v teste odolnosti. Pri teste sa nečakane rozbil!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.