Intel hovorí, že prvé výkonné ARM procesory prídu ku koncu tohto roka | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Intel hovorí, že prvé výkonné ARM procesory prídu ku koncu tohto roka

Novinky

Intel hovorí, že prvé výkonné ARM procesory prídu ku koncu tohto roka

Intel hovorí, že prvé výkonné ARM procesory prídu ku koncu tohto roka

Rok dozadu spoločnosť Intel oznámila, že spoločnosť sa púšťa do vývoja ARM procesorov. Prvé „ovocia“ ich práce by sa mali dostaviť už koncom roka.

Počas ARM Tech Con 2017, Intel oznámil že prvé výkonné ARM procesory by sa mohli dostaviť na trh do konca tohto roka.

Zdroj: MSP

Prinesú tak 10nm 3.5GHz procesory, ktoré budú mať 100 miliónov transistorov, čo je viac ako porovnateľné procesory s dielne Samsungu pričom ich konzumpcia energie bude len 0.25 mW/Mhz.

Intel tak isto pracuje na 22nm FinFET ARM procesoroch, ktorých konzumpcia energie bude nižšia o 30% ako porovnateľné 28nm procesory.

Intel však tieto procesory nebude predávať vo vlastnej réžii, ale prostredníctvom ich OEM partnerov. Pričom predpoklad je, že cez spoločnosť Apple. Qualcommu tak môže skutočne zavariť v napredovaní ich biznisu.

Zdroj: MSP

TIP  Spoločnosť Rolls-Royce predstavila svoj prvý lietajúci taxík. Do predaja sa dostane už v roku 2020

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.