Ikea predstavila revolučnú stoličku určenú pre hráčov. Vyrobená bude pomocou skenu zákazníka a 3D tlačiarne | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ikea predstavila revolučnú stoličku určenú pre hráčov. Vyrobená bude pomocou skenu zákazníka a 3D tlačiarne

Zaujímavosti

Ikea predstavila revolučnú stoličku určenú pre hráčov. Vyrobená bude pomocou skenu zákazníka a 3D tlačiarne

Sedenie dlhé hodiny za počítačom nie je zrovna najkomfortnejšie a tento fakt si uvedomujú aj hráči počítačových hier. Na svete existuje hneď niekoľko značiek, ktoré vyrábajú kvalitné, pohodlné ale aj zdravé stoličky, ktoré sú práve určené pre častých hráčov počítačových hier. Ku spoločnostiam ako DXRacer, Maxnomic alebo Arozzi sa pridáva jeden známy, no v tejto oblasti netradičný výrobca nábytku – Ikea.

Herná stolička Ubik – najpohodlnejšia stolička na svete

Švédsky výrobca nábytku svoju novinku predstavil na Ikea Democratic Design Days 2018, kde predviedol aj unikátny moderný proces výroby a prispôsobenia. Stolička zameraná pre hráčov počítačových hier prichádza pod názvom Ubik a je výsledkom spolupráce spoločností Ikea a Unyq, americkou spoločnosťou zameranou na výrobu protetických pomôcok. Herná stolička Ubik je špeciálne prispôsobená každému zákazníkovi pomocou technológie skenovania ľudského tela a 3D tlače. Tela každého z nás je predsa úplne odlišné a vďaka spojeniu týchto dvoch technológií, by mala stolička Ubik najpohodlnejšou stoličkou, v ktorej ste sedeli.

Zdroj: mspoweruser.com

Jej výroba sa začne až o pár rokov

Bohužiaľ, záujemcovia si na stoličku budú musieť počkať až do roku 2020. Výroba stoličky sa začne až v tomto roku, spoločne s ktorou sa začne aj skenovanie prvých záujemcov. Na prispôsobenie si stoličky, budete musieť navštíviť najbližšiu predajňu Ikea, v ktorej vaše telo oskenujú špeciálnym celotelovým skenerom. Po vytvorení skenu si bude musieť zákazník počkať zhruba 2 týždne, počas ktorých bude stolička vyrobená pomocou 3D tlačiarne a doručená do rúk zákazníka.

TIP  Aj takto môže vyzerať retro týždeň. Kórejský operátor začal predávať staručké smartfóny iPhone 3GS

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.