IDC tvrdí, že Windows Phone stratí do konca roka podiel na trhu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

IDC tvrdí, že Windows Phone stratí do konca roka podiel na trhu

Novinky

IDC tvrdí, že Windows Phone stratí do konca roka podiel na trhu

Celosvetová výskumnícka spoločnosť IDC Analyze the Future tvrdí, že celosvetový trh s telefónmi poháňanými s OS Windows Phone klesne na 2,5% v druhom kvartáli tohto roka.

Hoci, viac ako 301,3 miliónov telefónov bolo celosvetovo rozdistribuovaných vo svete, čo je prvý krát v histórii kedy výrobcovia prekročili 300 miliónovú hranicu, celkový počet predaných kusov Windows Phone vzrástol z 2,4% na 3,4% predpokladá sa, že druhom kvartáli roku 2014 dôjde k výraznému prepadu. Z celkového počtu predaných telefónov, Windows Phone telefóny tvorili len 7,4 milióna. Pri porovnaní s minuloročnými číslami je to pokles zhruba o 800 000 predaných zariadení (z 8,2 milióna).

Pozrite si nižšie predpokladaný vývoj trhu s mobilnými telefónmi:

predajnost

Veríte aj vy takejto prognóze? Alebo máte iný názor?

Ďalšou zaujímavosťou z správy IDC je aj cenový podiel zariadení, ktoré predali najväčší hráči na trhu, z ktorej vyplýva, že Microsoft oslovuje hlavne menej náročných užívateľov.

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Na zlepšenie kvality chodu webstránky využívame súbory cookies. Prehliadaním stránky nám dávate súhlas s ich využívaním.