Najčítanejší Windows 10 portál

Huawei môže vytrieť kocúra konkurencií. Chce predstaviť smartfón s flexibilným displejom už tento rok! Podarí sa mu to?

Huawei P20 Lite recenzia

Spoločnosť Huawei má na tento rok ešte naozaj bohaté plány. Doposiaľ známe úniky prezrádzajú, že chce čínsky gigant ešte v tomto roku predstaviť revolučný smartfón s flexibilným OLED displejom. Spoločnosť už oficiálne pred mesiacom povedala, že chce poraziť Samsung a svoj prvý skladací smartfón predstaví už v novembri. Čo zatiaľ nevieme, je, ako chce Huawei tak rýchlo predstaviť takýto špičkový smartfón.

Huawei
Zdroj: phonearena.com

Kórejské média práve priniesli informácie o spolupráci medzi spoločnosťou Huawei a BOE Technology. Je to práve firma BOE, ktorá bola prvá čínska spoločnosť špecializované na flexibilné OLED panely už v roku 2017. Zahraničné médiá uvádzajú, že revolučný smartfón od čínskeho giganta Huawei, prinesie až 8″ flexibilný displej.

Huawei to má namierené poriadne vysoko

Spoločnosť BOE Technology už údajne dala príkaz na výrobu 4 prototypov flexibilných panelov pre dvoch výrobcov, ktorých však BOE ešte oficiálne neprezradilo. V nasledujúcich týždňoch tak bude veľmi zaujímavé sledovať celý vývoj v segmente smartfónov. Isté je, že ak Huawei bude skutočne prvý výrobca na svete s flexibilným smartfónom, určite si vybuduje rešpekt a zároveň iné spoločnosti len utvrdí vo svojej dnes už takmer dominancii na trhu.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Nádhera! Takto bude vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý príde v týchto luxusných farbách
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.