Huawei Mate 10 prichádza s funkciou PC Mode, ktorá je ešte viac prepracovaná ako Continuum | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Huawei Mate 10 prichádza s funkciou PC Mode, ktorá je ešte viac prepracovaná ako Continuum

ANDROID

Huawei Mate 10 prichádza s funkciou PC Mode, ktorá je ešte viac prepracovaná ako Continuum

Huawei Mate 10 prichádza s funkciou PC Mode, ktorá je ešte viac prepracovaná ako Continuum

Na začiatku októbra sa na internete začali objavovať informácie o tom, že spoločnosť Huawei plánuje s nadchádzajúcim smartfónom Huawei Mate 10 priniesť aj funkciu PC režimu, pre fanúšikov Windows Mobile známu ako Continuum.

Po viac ako 2 týždňoch boli tieto špekulácie potvrdené a spoločnosť nám na nedávnej konferencií ukázala fungovanie celého systému v PC režime. Ako to už zvyčajne býva, Microsoft niečo vymyslí, no nedotiahne to úplne do dokonalosti. Následne prídu ostatné spoločnosti, ktoré túto funkciu vyšpičkujú ako sa len dá a Microsoft sa následne môže schovať. Takto to je aj v prípade funkcie PC Mode pre najnovší Huawei smartfón.

V čom je teda PC Mode lepší ako Continuum? Pre používanie Vášho smartfónu na veľkej obrazovke nemusíte nosiť objemný dock. Jednoducho do tašky hodíte kábel USB-C na HDMI, ktorý stačí zapojiť do smartfónu a obrazovky. Mate 10 taktiež prichádza s možnosťou používania smartfónu a počítača naraz. Prácu v PC režime môžete nechať na chvíľu tak a cez smartfón môžete vytočiť Vášho šéfa a preberať, čo sa bude diať na porade. Po ukončení hovoru/dopísaní správy sa následne hodíte naspäť do PC režimu a môžete pokračovať ďalej v práci. Nemáte so sebou myš a klávesnicu? Aj nato v Huawei mysleli. Pokiaľ sa prehodíte do PC režimu, smartfón môžete využívať aj ako virtuálnu klávesnicu a touchpad. Jeho používanie samozrejme nieje tou najoptimálnejšou voľbou, no v núdzových situáciách sa určite hodiť bude. To, ako funguje táto funkcia v praxi, postrehnete vo videu z nedávnej konferencie spoločnosti Huawei.

TIP  Zoznámte sa s novou technológiou Huawei Cloud PC. Váš Android smartfón dokáže ihneď zmeniť na zariadenie s Windows 10

Niečo o smartfóne Huawei Mate 10

Pokiaľ ste ešte nezachytili informácie o tomto smartfóne, prinášame Vám ich prehľad. Huawei Mate 10 prichádza s obrovským 5.9 palcovým displejom s rozlíšením 2560×1440 pixelov. Jeho väčší brat Mate 10 Pro prichádza s 6 palcovou obrazovkou s rozlíšením 2160×1080. Oba smartfóny bežia na 8-jadrovom procesore Kirin 970, 4GB RAM (v prípade verzie Pro existuje aj verzia s 6GB RAM) a 64GB interným úložiskom. Ako sa dalo očakávať, poháňané budú operačným systémom Android 8.0 Oreo a oba disponujú kvalitnými fotoaparátmi a 4000mAh batériou. Menšia verzia vychádza na cca 700 € a Mate 10 Pro na 790 €.

Ako sa Vám pozdáva o niečo vylepšené Continuum? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (wccftech.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.