Huawei ide v šľapajách spoločnosti ZTE a pracuje na smartfóne s dvomi displejmi | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Huawei ide v šľapajách spoločnosti ZTE a pracuje na smartfóne s dvomi displejmi

Novinky

Huawei ide v šľapajách spoločnosti ZTE a pracuje na smartfóne s dvomi displejmi

Huawei ide v šľapajách spoločnosti ZTE a pracuje na smartfóne s dvomi displejmi

Prednedávnom nám spoločnosť ZTE predstavila smartfón s dvomi displejmi. Na podobný smartfón sme čakali už zopár rokov, no zrejme žiadna spoločnosť sa neodvážila pristúpiť na výrobu podobného telefónu, keďže ohlasy od ľudí na takýto typ smartfónov sú/boli rôznorodé. Vyzerá to tak, že spoločnosť ZTE možno čiastočne odštartuje éru nových smartfónov, pretože podľa najnovších informácií podobný smartfón vyvíja aj spoločnosť Huawei a všetci dobre vieme, že na veľmi podobnom princípe stojí aj očakávaný Surface Phone.

Richard Yu, CEO spoločnosti Huawei v rozhovore pre stránku CNET prezradil, že spoločnosť na smartfóne s dvomi obrazovkami už dlhšiu dobu pracuje. Prototyp v útrobách spoločnosti sa že vraj veľmi podobá na skladací smartfón od ZTE.

“Máme dve obrazovky, no stále je medzi nimi malá medzera. Samozrejme, medzera medzi obrazovkami je neprípustná a na jej odstránení už dlhšiu dobu pracujeme.” povedal Richard Yu v rozhovore. Žiadne ďalšie informácie sme sa v rozhovore nedozvedeli, no smartfón by podľa nás mohol doraziť už budúci rok.

Smartfón od ZTE aj budúci smartfón od Huawei ponúkajú dva separátne displeje. Budúcnosťou ale zrejme budú skladacie displeje a na ich vývoji sa podieľa najmä najväčší výrobca obrazoviek, Samsung. Tá nám už párkrát ukázala smartfón Samsung Galaxy X, ktorý bude zrejme ponúkať plnohodnotný skladací displej. Podľa najnovších informácií pôjde zrejme o menší experiment zo strany spoločnosti a na trh sa dostane iba 100 000 kusov. Na tejto vzorke spoločnosť zrejme vyskúša naozaj praktickú stránku skladacích obrazoviek.

TIP  Takto brutálne ma vyzerať Samsung Galaxy S10! Podľa autora ide o revolučný dizajn budúcnosti

Ako vidíte budúcnosť smartfónov Vy? Myslíte si, že sú budúcnosťou skladacie obrazovky alebo ešte zopár rokov zostanú trendy pri klasických smartfónoch?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (cnbc.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.