Hráte hry od Blizzardu a máte starší Windows? Máme pre Vás zlé správy, už si ich dlho nezahráte | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Hráte hry od Blizzardu a máte starší Windows? Máme pre Vás zlé správy, už si ich dlho nezahráte

Novinky

Hráte hry od Blizzardu a máte starší Windows? Máme pre Vás zlé správy, už si ich dlho nezahráte

Vlastníte počítač s operačným systémom Windows XP alebo Windows Vista a radi hrávate hry od Blizzardu? V tom prípade máme pre Vás zlé správy. Herný distribútor a producent Blizzard, sa rozhodol pomaly ukončiť podporu hrania hier ako World of Warcraft, Starcraft II, Diablo III, Hearthstone a Heroes of the Storm na počítačoch s týmito operačnými systémami.

Prečo Blizzard tak dlho udržiaval hranie na starších operačných systémoch pri živote? Na stránkach Blizzardu sa píše hlavne o tom, že mnoho hráčov používalo staršie operačné systémy Windows XP a Vista aj keď ich Microsoft úplne odpísal. Neskôr ale začalo veľké množstvo hráčov upgradovať na novšie verzie.

Také dlhé zotrvanie na trhu ako zažil operačný systém Windows XP zrejme tak skoro znovu neuvidíme. Windows XP je stále jedným z najpoužívanejších Windows operačných systémov, a to prešla už viac ako dekáda od jeho vydania. V roku 2014, keď Microsoft skončil mainstreamovú podporu tohto operačného systému, ho používalo až skoro 30 % používateľov. Aj dnes si udržiava vcelku vysoký podiel na úrovni 6.4 % pričom novšia Windows Vista je v dnešných dňoch na úrovni 0.53 %.

Tento rázny krok od Blizzardu bude mať väčší dopad v menej rozvojových krajinách, kde sa stále predávajú aj úplne nové herné počítače s operačným systémom Windows XP. Návody, ako poskladať takéto herné “beštie” sa stále objavujú aj na internete, no hráči WoWka zrejme budú musieť siahnuť po niečom novšom.

TIP  Ako funguje nový Screen Sketch (Printscreen) vo Windows 10? | VIDEO

Zdroj: battle.net

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.